Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banengroei VS laat afzwakking zien in maart

Banengroei VS laat afzwakking zien in maart

WASHINGTON (ANP) - De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in maart afgezwakt vergeleken met een maand eerder, meldt het Amerikaanse ministerie van Arbeid. Dat gegeven kan gevolgen hebben voor het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank is al langere tijd bezig de rente te verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan, maar die renteverhogingen zorgen wel voor tegenwind voor de economie.

Volgens de overheid kwamen er vorige maand 236.000 nieuwe arbeidsplaatsen bij in 's werelds grootste economie. Dat waren er een herziene 326.000 een maand eerder. Het cijfer uit het maandelijkse banenrapport viel ook wat zwakker uit dan economen hadden gedacht. De werkloosheid in de VS daalde naar 3,5 procent, van 3,6 procent in februari.

Eerder deze week kwamen al verschillende gegevens naar buiten die wezen op een afzwakking van de Amerikaanse arbeidsmarkt, waaronder een tegenvallend cijfer over de banengroei in het bedrijfsleven van loonstrookverwerker ADP. Dat wakkerde de vrees onder beleggers aan dat de Amerikaanse economie in een recessie kan belanden.

Goede Vrijdag

Ook zijn er andere signalen dat de Amerikaanse economie aan het afkoelen is. De Fed kan het daardoor mogelijk nog kalmer aan gaan doen met de renteverhogingen of zelfs helemaal stoppen om te voorkomen dat de economie te hard geraakt wordt.

Overigens kunnen beleggers op Wall Street vrijdag niet handelen op het nieuwe banencijfer. De aandelenbeurzen in New York zijn namelijk gesloten op Goede Vrijdag. Maandag is Wall Street wel open.

Meer uit Financieel

ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

7 minuten geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

28 minuten geleden
Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

42 minuten geleden
Branchevereniging: drukte bij pomp valt mee na aanval Iran

BUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.

1 uur geleden
Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

1 uur geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

1 uur geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieƫn ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

2 uur geleden