Banengroei VS laat afzwakking zien in maart
WASHINGTON (ANP) - De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in maart afgezwakt vergeleken met een maand eerder, meldt het Amerikaanse ministerie van Arbeid. Dat gegeven kan gevolgen hebben voor het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank is al langere tijd bezig de rente te verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan, maar die renteverhogingen zorgen wel voor tegenwind voor de economie.
Volgens de overheid kwamen er vorige maand 236.000 nieuwe arbeidsplaatsen bij in 's werelds grootste economie. Dat waren er een herziene 326.000 een maand eerder. Het cijfer uit het maandelijkse banenrapport viel ook wat zwakker uit dan economen hadden gedacht. De werkloosheid in de VS daalde naar 3,5 procent, van 3,6 procent in februari.
Eerder deze week kwamen al verschillende gegevens naar buiten die wezen op een afzwakking van de Amerikaanse arbeidsmarkt, waaronder een tegenvallend cijfer over de banengroei in het bedrijfsleven van loonstrookverwerker ADP. Dat wakkerde de vrees onder beleggers aan dat de Amerikaanse economie in een recessie kan belanden.
Goede Vrijdag
Ook zijn er andere signalen dat de Amerikaanse economie aan het afkoelen is. De Fed kan het daardoor mogelijk nog kalmer aan gaan doen met de renteverhogingen of zelfs helemaal stoppen om te voorkomen dat de economie te hard geraakt wordt.
Overigens kunnen beleggers op Wall Street vrijdag niet handelen op het nieuwe banencijfer. De aandelenbeurzen in New York zijn namelijk gesloten op Goede Vrijdag. Maandag is Wall Street wel open.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.
7 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
3 uur geleden