Bandenfabrikant Goodyear kondigt grote reorganisatie aan
AKRON (ANP/RTR) - Bandenfabrikant Goodyear gaat in Europa, het Midden-Oosten en Afrika zo'n 1200 banen schrappen. Op die manier wil het Amerikaanse concern de kosten "aanzienlijk" terugdringen.
Het 125 jaar oude bedrijf is ook actief vanuit Nederland, met een vestiging in Tilburg. Het is niet direct duidelijk wat de ingreep van Goodyear voor die afdeling betekent.
Nu laat Goodyear nog niet veel los over al zijn plannen. Het bedrijf zegt beleggers waarschijnlijk in het vierde kwartaal nader in te lichten. Tegelijkertijd zou Goodyear ook weer vijfhonderd nieuwe banen creëren, waardoor het totale personeelsbestand per saldo met 15 procent terugloopt.
Kritiek
De stap van de onderneming volgt op openlijke kritiek van de activistische investeerder Elliott Investment Management. Die klaagde in mei over wanbeleid bij Goodyear. De onderneming zou daardoor achterop raken bij rivalen Michelin en Bridgestone.
Elliott heeft een belang van 10 procent in het bandenbedrijf en heeft dus behoorlijk wat invloed. De firma drong er bij Goodyear ook op aan om activiteiten tegen het licht te houden en winkels te gaan afstoten.
Begin dit jaar maakte Goodyear al bekend wereldwijd vijfhonderd banen te schrappen. Het bedrijf reageerde met die ontslagronde op de sterk gestegen kosten voor energie en personeel. Door de hoge inflatie vervingen autobezitters ook minder vaak hun banden, wat vooral op de Europese markt voor slechtere resultaten zorgde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
4 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
9 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
11 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
12 uur geleden