Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bandenfabrikant Goodyear kondigt grote reorganisatie aan

Bandenfabrikant Goodyear kondigt grote reorganisatie aan

AKRON (ANP/RTR) - Bandenfabrikant Goodyear gaat in Europa, het Midden-Oosten en Afrika zo'n 1200 banen schrappen. Op die manier wil het Amerikaanse concern de kosten "aanzienlijk" terugdringen.

Het 125 jaar oude bedrijf is ook actief vanuit Nederland, met een vestiging in Tilburg. Het is niet direct duidelijk wat de ingreep van Goodyear voor die afdeling betekent.

Nu laat Goodyear nog niet veel los over al zijn plannen. Het bedrijf zegt beleggers waarschijnlijk in het vierde kwartaal nader in te lichten. Tegelijkertijd zou Goodyear ook weer vijfhonderd nieuwe banen creëren, waardoor het totale personeelsbestand per saldo met 15 procent terugloopt.

Kritiek

De stap van de onderneming volgt op openlijke kritiek van de activistische investeerder Elliott Investment Management. Die klaagde in mei over wanbeleid bij Goodyear. De onderneming zou daardoor achterop raken bij rivalen Michelin en Bridgestone.

Elliott heeft een belang van 10 procent in het bandenbedrijf en heeft dus behoorlijk wat invloed. De firma drong er bij Goodyear ook op aan om activiteiten tegen het licht te houden en winkels te gaan afstoten.

Begin dit jaar maakte Goodyear al bekend wereldwijd vijfhonderd banen te schrappen. Het bedrijf reageerde met die ontslagronde op de sterk gestegen kosten voor energie en personeel. Door de hoge inflatie vervingen autobezitters ook minder vaak hun banden, wat vooral op de Europese markt voor slechtere resultaten zorgde.

Meer uit Financieel

Stevige plussen op Wall Street na veel bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag met stevige plussen gesloten. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten, waarbij de aandacht vooral uitging naar uitlatingen over de impact van de importheffingen. Daarnaast kregen de markten de bevestiging van handelsminister Howard Lutnick dat president Donald Trump een decreet zal ondertekenen dat autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen, gedeeltelijk vrijgesteld worden van nieuwe heffingen.

20 minuten geleden
Oud-voorzitter FNV Tuur Elzinga kritisch op onderzoek bij bond

UTRECHT (ANP) - Oud-voorzitter van FNV Tuur Elzinga is kritisch op het onderzoek naar de perikelen bij de vakbond, waardoor hij en andere bestuurders eerder dit jaar moesten plaatsmaken voor een interim-bestuur. Hij heeft alleen nog maar een onderzoekssamenvatting kunnen lezen, maar noemt die in een interne brief "teleurstellend" en spreekt van "gebrek aan duidelijkheid".

22 minuten geleden
Meta brengt AI-app ook los uit om te concurreren met ChatGPT

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft dinsdag een nieuwe zelfstandige AI-app uitgebracht in een poging te concurreren met andere populaire chatbots zoals OpenAI's ChatGPT. De door kunstmatige intelligentie gestuurde assistent, genaamd Meta AI was al beschikbaar op de verschillende socialemedia-apps van het bedrijf, waaronder Instagram, WhatsApp en Facebook. Met de nieuwe zelfstandige app kunnen gebruikers Meta AI ook gebruiken zonder die andere Meta-producten te hebben gedownload.

2 uur geleden
Chipbedrijf ASMI blijft profiteren van vraag uit China

ALMERE (ANP/BLOOMBERG) - ASM International (ASMI) blijft profiteren van de grote vraag naar de geavanceerde GAA-technologie van de Nederlandse chipapparatuurfabrikant en solide verkopen in China. Wel waarschuwt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaalcijfers voor onzekerheid in de markt door de handelsoorlog, waarvan de precieze impact nog onbekend is.

2 uur geleden
Kendrick Lamar en Lady Gaga helpen UMG aan meer winst

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen kwartaal meer omzet en winst geboekt, geholpen door sterke muziekverkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga.

4 uur geleden
Banken gewild op positief Damrak, Philips omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op de Amsterdamse effectenmarkt gingen dinsdag over een breed front omhoog. Bij de hoofdfondsen waren vooral ABN AMRO en ING gewild met koerswinsten van 1,7 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won ruim 5 procent in Frankfurt.

5 uur geleden
Reuters: China schrapt heffing op import van Amerikaanse ethaan

BEIJING (ANP) - China heeft het importtarief van 125 procent op de import van ethaan uit de Verenigde Staten, dat eerder deze maand was ingevoerd, ingetrokken. Dit meldt persbureau Reuters dinsdag op basis van ingewijden.

6 uur geleden