Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bandenfabrikant Goodyear kondigt grote reorganisatie aan

Bandenfabrikant Goodyear kondigt grote reorganisatie aan

AKRON (ANP/RTR) - Bandenfabrikant Goodyear gaat in Europa, het Midden-Oosten en Afrika zo'n 1200 banen schrappen. Op die manier wil het Amerikaanse concern de kosten "aanzienlijk" terugdringen.

Het 125 jaar oude bedrijf is ook actief vanuit Nederland, met een vestiging in Tilburg. Het is niet direct duidelijk wat de ingreep van Goodyear voor die afdeling betekent.

Nu laat Goodyear nog niet veel los over al zijn plannen. Het bedrijf zegt beleggers waarschijnlijk in het vierde kwartaal nader in te lichten. Tegelijkertijd zou Goodyear ook weer vijfhonderd nieuwe banen creëren, waardoor het totale personeelsbestand per saldo met 15 procent terugloopt.

Kritiek

De stap van de onderneming volgt op openlijke kritiek van de activistische investeerder Elliott Investment Management. Die klaagde in mei over wanbeleid bij Goodyear. De onderneming zou daardoor achterop raken bij rivalen Michelin en Bridgestone.

Elliott heeft een belang van 10 procent in het bandenbedrijf en heeft dus behoorlijk wat invloed. De firma drong er bij Goodyear ook op aan om activiteiten tegen het licht te houden en winkels te gaan afstoten.

Begin dit jaar maakte Goodyear al bekend wereldwijd vijfhonderd banen te schrappen. Het bedrijf reageerde met die ontslagronde op de sterk gestegen kosten voor energie en personeel. Door de hoge inflatie vervingen autobezitters ook minder vaak hun banden, wat vooral op de Europese markt voor slechtere resultaten zorgde.

Meer uit Financieel

Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

43 minuten geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

2 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

3 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

5 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

6 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

6 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

6 uur geleden