BAM gaat ziekenhuis bouwen in Engeland
BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM gaat een ziekenhuis bouwen in Salford, een voorstad van het Engelse Manchester. Dat moet in 2023 gereed zijn. Het gehele project, inclusief de bouw, kost de Britse overheid ruim 75 miljoen euro.
Het ziekenhuis krijgt een oppervlakte van 9800 vierkante meter. In het ontwerp zijn onder meer vijf operatiekamers voor spoedeisende hulp en een helikopterplatform opgenomen. BAM is inmiddels gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw.
Het project maakt deel uit van een groter plan van de Britse overheid om verspreid over het land 48 nieuwe ziekenhuizen te realiseren voor 2030. Of BAM nog meer ziekenhuizen gaat realiseren, is vooralsnog niet bekend. BAM lijkt gelet op de eerder afgesloten raamwerkovereenkomst een streepje voor te hebben, omdat het bouwbedrijf nu al tot een van de geselecteerde partijen behoort.
Een woordvoerder van BAM geeft aan dat de bouwer kan bogen op ervaringen met het realiseren van ziekenhuizen. Per opdracht moet worden bekeken of BAM mee zal dingen.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australiƫ gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
23 uur geleden