Balende Bosz: meer punten, toch geen Champions League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen behaalde dit seizoen in de Bundesliga vijf punten meer dan een jaar eerder, maar toch greep de ploeg van trainer Peter Bosz dit keer naast een ticket voor de Champions League. "Vorig jaar was 58 punten genoeg voor de Champions League. Nu hebben we er 63, dat zijn er veel", zei Bosz, die met Leverkusen desondanks op de vijfde plaats eindigde.
De ploeg van de Nederlandse trainer sloot de competitie af met winst op Mainz (1-0). Omdat concurrent Borussia Mönchengladbach ook won, bleef Leverkusen op plek vijf staan. "Over het algemeen hebben we een goede tweede seizoenshelft gespeeld. Maar we weten ook dat we de afgelopen wedstrijden niet altijd goed waren", aldus Bosz. "Ik moet Gladbach feliciteren, zij hebben een superseizoen gespeeld en het verdiend om de Champions League in te gaan. Natuurlijk zijn we vandaag een beetje teleurgesteld, maar vorige week was de teleurstelling groter." Leverkusen verloor toen met 2-0 bij Hertha BSC en gaf daardoor de vierde plek uit handen.
Volgende week neemt Bosz het met zijn ploeg in de finale van het Duitse bekertoernooi op tegen landskampioen Bayern München.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
11 uur geleden