Balende Bosz: meer punten, toch geen Champions League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen behaalde dit seizoen in de Bundesliga vijf punten meer dan een jaar eerder, maar toch greep de ploeg van trainer Peter Bosz dit keer naast een ticket voor de Champions League. "Vorig jaar was 58 punten genoeg voor de Champions League. Nu hebben we er 63, dat zijn er veel", zei Bosz, die met Leverkusen desondanks op de vijfde plaats eindigde.
De ploeg van de Nederlandse trainer sloot de competitie af met winst op Mainz (1-0). Omdat concurrent Borussia Mönchengladbach ook won, bleef Leverkusen op plek vijf staan. "Over het algemeen hebben we een goede tweede seizoenshelft gespeeld. Maar we weten ook dat we de afgelopen wedstrijden niet altijd goed waren", aldus Bosz. "Ik moet Gladbach feliciteren, zij hebben een superseizoen gespeeld en het verdiend om de Champions League in te gaan. Natuurlijk zijn we vandaag een beetje teleurgesteld, maar vorige week was de teleurstelling groter." Leverkusen verloor toen met 2-0 bij Hertha BSC en gaf daardoor de vierde plek uit handen.
Volgende week neemt Bosz het met zijn ploeg in de finale van het Duitse bekertoernooi op tegen landskampioen Bayern München.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
8 uur geleden