Balende Bosz: meer punten, toch geen Champions League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen behaalde dit seizoen in de Bundesliga vijf punten meer dan een jaar eerder, maar toch greep de ploeg van trainer Peter Bosz dit keer naast een ticket voor de Champions League. "Vorig jaar was 58 punten genoeg voor de Champions League. Nu hebben we er 63, dat zijn er veel", zei Bosz, die met Leverkusen desondanks op de vijfde plaats eindigde.
De ploeg van de Nederlandse trainer sloot de competitie af met winst op Mainz (1-0). Omdat concurrent Borussia Mönchengladbach ook won, bleef Leverkusen op plek vijf staan. "Over het algemeen hebben we een goede tweede seizoenshelft gespeeld. Maar we weten ook dat we de afgelopen wedstrijden niet altijd goed waren", aldus Bosz. "Ik moet Gladbach feliciteren, zij hebben een superseizoen gespeeld en het verdiend om de Champions League in te gaan. Natuurlijk zijn we vandaag een beetje teleurgesteld, maar vorige week was de teleurstelling groter." Leverkusen verloor toen met 2-0 bij Hertha BSC en gaf daardoor de vierde plek uit handen.
Volgende week neemt Bosz het met zijn ploeg in de finale van het Duitse bekertoernooi op tegen landskampioen Bayern München.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
6 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
7 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
8 uur geleden