Baidu en andere bedrijven lanceren chatbots na goedkeuring China
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Het Chinese techbedrijf Baidu heeft donderdag zijn eigen chatbot gelanceerd, nadat de Chinese overheid een aantal bedrijven goedkeuring heeft verleend voor het uitbrengen van AI-toepassingen. De chatbot van Baidu heeft de naam Ernie Bot en moet de concurrentie aangaan met het populaire ChatGPT, al is de chatbot buiten China niet beschikbaar.
"We zijn verheugd mee te kunnen delen dat Ernie Bot nu vanaf 31 augustus volledig beschikbaar is voor het grote publiek", aldus Baidu in een verklaring. Ernie Bot was sinds 2019 in ontwikkeling en afgelopen maart al beperkt uitgebracht door de Chinese zoekmachinegigant.
Ook SenseTime Group meldt dat zijn chatbot donderdag is gelanceerd, evenals twee Chinese AI-start-ups. Het gaat om Baichuan Intelligent Technology en Zhipu AI. Ook ByteDance, het bedrijf achter de app TikTok, zou volgens Chinese media van de overheid groen licht hebben om producten te lanceren.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
12 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden