
Badloe blijft Van Rijsselberghe voor op WK windsurfen
SORRENTO (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft na de derde dag van het WK in het Australische Sorrento de leiding behouden en daarmee het beste uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen van Tokio. De titelverdediger won twee races en eindigde eenmaal als elfde. Hij liep iets verder uit op vriend en rivaal Dorian van Rijsselberghe, die met een derde, vijfde en 25e plek terugviel naar de vierde plaats in het klassement.
Badloe en tweevoudig olympisch kampioen Van Rijsselberghe strijden om een ticket voor de komende Spelen. Ze hebben afgesproken dat degene die het beste presteert op dit WK, Nederland zal vertegenwoordigen in de RS:X-klasse in Tokio.
Badloe, die na negen races op 11 punten staat, ligt op koers voor het begeerde startbewijs: "Als ik mij lekker in mijn vel voel dan gaat het presteren ook goed. Dus dat proberen we er nu ook gewoon in te houden. Geen druk creëren als het niet nodig is", liet hij weten vanuit Sorrento.
Problemen
Hij had alleen wat problemen in de laatste race van de dag. "Ik was er niet helemaal bij en ging ik onderuit in de gijp, maar ik wist snel de knop om te zetten en werd toch nog elfde. Dat verraste mij wel in positieve zin. De andere twee races heb ik superlekker kunnen varen."
Van Rijsselberghe, de nu op 38 punten staat, geeft de hoop nog niet op. "We moeten gewoon rustig door blijven gaan. Het is nog niet voorbij", aldus de ervaren Texelaar, die zelf moeite heeft om snelheid te vinden. "Dat is lastig als je voorin mee wilt varen. Dan heb je alle beetjes nodig."
Lilian de Geus, die al zeker is van het ticket voor Tokio, klom naar de tweede plaats bij de vrouwen. Ze heeft alleen Noy Drihan uit Israël nog voor zich. De Geus eindigde op de derde surfdag als tweede, zesde en eerste.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner staat in de derde ronde van de US Open. De 24-jarige titelverdediger speelde een uitstekende wedstrijd tegen de Australiër Alexei Popyrin: 6-3 6-2 6-2.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Atlete Femke Bol (25) heeft in Zürich voor het vijfde jaar op rij de finale van Diamond League op de 400 meter horden gewonnen. Ze finishte in Zwitserland ruim voor haar concurrenten in een tijd van 52,18.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Niels Laros heeft zijn stijgende vorm onderstreept met opnieuw een verrassende overwinning. De 20-jarige Oosterhouter won de 1500 meter bij de finale van de Diamond League in Zürich. Hij liep een tijd van 3.29,20. Dat betekende een nieuw Nederlands record.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Nadine Visser heeft naast de hoofdprijs gegrepen in de Diamond League. De 30-jarige Nederlandse atlete eindigde in de finale in Zürich als vijfde in 12,45 seconden. Ackera Nugent uit Jamaica won in 12,30 en verdiende de bijbehorende bonus van 50.000 dollar.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij de finale van de Diamond League in Zürich uitgehaald bij het discuswerpen. De atlete uit Assen eindigde in het eliteveld als tweede met een afstand van 67,15 meter, haar beste seizoensprestatie. Alleen de Amerikaanse olympisch kampioene Valarie Allman kwam verder met 69,18 meter. De Cubaanse Yaimé Pérez werd derde met 66,08.
5 uur geledenPAL (ANP) - Wielrenner Jay Vine heeft de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Australiër van UAE Team Emirates loste op de voorlaatste klim zijn negen medevluchters en kwam solo over de finish in Pal.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hellen Obiri doet op 21 september mee aan de 39e editie van de Dam tot Damloop. De Keniaanse won de marathons van Boston en New York. Ze werd tweemaal wereldkampioene op de 5000 meter en pakte ook twee keer zilver op die afstand op de Olympische Spelen.
9 uur geleden