Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

BERLIJN (ANP) - Een land zal niet van de Olympische Spelen in Tokio worden uitgesloten omdat er te veel besmettingen met het coronavirus zijn. Dat zegt voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

"De sporters dragen geen verantwoordelijkheid voor het virus. Als sporters negatief testen en zich houden aan de voorschriften om het virus tegen te gaan, moeten zij de mogelijkheid hebben om deel te nemen", aldus Bach, die zijn uitspraken deed in een gesprek op Instagram met de Duitse speerwerper Johannes Vetter.

"Ik verwacht ook niet dat landen zich zullen afmelden. Alle 206 bij het IOC aangesloten nationale olympische comités zijn vastberaden en vol verwachting", weet Bach, die geen bijzondere details onthulde over hoe de Spelen er in Japan precies uit komen te zien. De organisatie werkt tal van plannen uit om het evenement zo veilig mogelijk te laten verlopen in de zomer van 2021. De Spelen zijn vanwege de pandemie met een jaar uitgesteld.

Tussenrapport

De IOC-baas onthulde wel dat een werkgroep in december met een tussenrapport komt over de veilheidsmaatregelen die de organisatie voor ogen heeft. Het atletendorp speelt daarin een centrale rol, zei Bach. Dat dorp krijgt vermoedelijk zijn eigen medische voorzieningen om de sporters en officials in de 'bubbel' te houden. "Het atletendorp is het kloppend hart van de Spelen, maar het zal deze keer niet de sociale functie hebben die we gewend zijn", zei Bach.

Bach herhaalde dat het IOC er al min of meer op rekent dat er een vaccin is voordat de Spelen beginnen. "We krijgen daar iedere week meer vertrouwen in. Het is mogelijk dat meerdere bedrijven tegen het einde van het jaar aanvragen indienen voor versnelde goedkeuring van een vaccin. Dat is natuurlijk goed nieuws", zei Bach.

Of hij zich geen zorgen maakte over mogelijke bijwerkingen van een nieuw vaccin voor de sporters, vroeg Vetter hem. "Ik zou vertrouwen hebben in de gezondheidsautoriteiten", aldus de Duitse IOC-baas.

Meer uit Sport

Boze Verstappen heeft geen zin in interview na race in Jeddah

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen was het duidelijk oneens met de tijdstraf die de stewards hem gaven tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen kon zo zijn poleposition niet verzilveren en beëindigde de race als tweede achter de Australiër Oscar Piastri van McLaren. De Nederlander weigerde vragen te beantwoorden tijdens het flashinterview op de baan. "Ik wil het kort houden. Ik dank de fans en ik hou van dit circuit. Het is wat het is", was het enige wat hij kwijt wilde aan interviewer David Coulthard.

19 minuten geleden
Verstappen moet zege in Jeddah door tijdstraf aan Piastri laten

JEDDAH (ANP) - Een tijdstraf van vijf seconden heeft Max Verstappen de zege gekost in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde op het circuit van Jeddah als tweede achter Oscar Piastri. De Australiër van McLaren won al zijn derde Formule 1-race van dit seizoen.

59 minuten geleden
Tijdstraf Verstappen en crash Tsunoda bij start GP Saudi-Arabië

JEDDAH (ANP) - De Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 is voor de Japanner Yuki Tsunoda op een grote mislukking uitgedraaid. De teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull kwam kort na de start van de race op het circuit in Jeddah in aanraking met de Alpine van Pierre Gasly. Zijn auto was te zwaar gehavend om door te gaan.

1 uur geleden
Zeges in Jeddah voor Verschoor in Formule 2 en Weug in F1 Academy

JEDDAH (ANP) - Het bijprogramma van de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 werd gekleurd door Nederlands succes. Richard Verschoor won de hoofdrace in de Formule 2 en Maya Weug zegevierde in de vrouwenklasse F1 Academy.

2 uur geleden
Pogacar ziet in Gold Race nu eens een solo mislukken

VILT (ANP) - Tadej Pogacar wint regelmatig na lange solo's, maar in de Amstel Gold Race kwam hij te ver voor de finish alleen voorop. "Het had de goede 'move' kunnen zijn, maar dat was het niet", keek de Sloveen van Team Emirates terug op de finale van de Limburgse koers. Pogacar werd tweede achter de Deen Mattias Skjelmose.

2 uur geleden
Tennisser Rune verslaat Alcaraz in finale Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft ten koste van Carlos Alcaraz het toernooi van Barcelona gewonnen. De nummer 13 van de wereld versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard in twee sets: 7-6 (6) 6-2.

3 uur geleden
Skjelmose dacht dat hij voor plaats twee reed in Gold Race

VILT (ANP) - Tadej Pogacar reed alleen voorop in de Amstel Gold Race. Dus dacht Mattias Skjelmose: "Dan rijd je voor plek twee", vertelde hij tijdens de persconferentie. Daar zat de 24-jarige Deense wielrenner van Lidl-Trek als winnaar van de Limburgse heuvelklassieker. "Ik kan het nog niet geloven."

3 uur geleden