Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

BERLIJN (ANP) - Een land zal niet van de Olympische Spelen in Tokio worden uitgesloten omdat er te veel besmettingen met het coronavirus zijn. Dat zegt voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

"De sporters dragen geen verantwoordelijkheid voor het virus. Als sporters negatief testen en zich houden aan de voorschriften om het virus tegen te gaan, moeten zij de mogelijkheid hebben om deel te nemen", aldus Bach, die zijn uitspraken deed in een gesprek op Instagram met de Duitse speerwerper Johannes Vetter.

"Ik verwacht ook niet dat landen zich zullen afmelden. Alle 206 bij het IOC aangesloten nationale olympische comités zijn vastberaden en vol verwachting", weet Bach, die geen bijzondere details onthulde over hoe de Spelen er in Japan precies uit komen te zien. De organisatie werkt tal van plannen uit om het evenement zo veilig mogelijk te laten verlopen in de zomer van 2021. De Spelen zijn vanwege de pandemie met een jaar uitgesteld.

Tussenrapport

De IOC-baas onthulde wel dat een werkgroep in december met een tussenrapport komt over de veilheidsmaatregelen die de organisatie voor ogen heeft. Het atletendorp speelt daarin een centrale rol, zei Bach. Dat dorp krijgt vermoedelijk zijn eigen medische voorzieningen om de sporters en officials in de 'bubbel' te houden. "Het atletendorp is het kloppend hart van de Spelen, maar het zal deze keer niet de sociale functie hebben die we gewend zijn", zei Bach.

Bach herhaalde dat het IOC er al min of meer op rekent dat er een vaccin is voordat de Spelen beginnen. "We krijgen daar iedere week meer vertrouwen in. Het is mogelijk dat meerdere bedrijven tegen het einde van het jaar aanvragen indienen voor versnelde goedkeuring van een vaccin. Dat is natuurlijk goed nieuws", zei Bach.

Of hij zich geen zorgen maakte over mogelijke bijwerkingen van een nieuw vaccin voor de sporters, vroeg Vetter hem. "Ik zou vertrouwen hebben in de gezondheidsautoriteiten", aldus de Duitse IOC-baas.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

6 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

8 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

9 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

10 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

12 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

12 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

12 uur geleden