Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

BERLIJN (ANP) - Een land zal niet van de Olympische Spelen in Tokio worden uitgesloten omdat er te veel besmettingen met het coronavirus zijn. Dat zegt voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

"De sporters dragen geen verantwoordelijkheid voor het virus. Als sporters negatief testen en zich houden aan de voorschriften om het virus tegen te gaan, moeten zij de mogelijkheid hebben om deel te nemen", aldus Bach, die zijn uitspraken deed in een gesprek op Instagram met de Duitse speerwerper Johannes Vetter.

"Ik verwacht ook niet dat landen zich zullen afmelden. Alle 206 bij het IOC aangesloten nationale olympische comités zijn vastberaden en vol verwachting", weet Bach, die geen bijzondere details onthulde over hoe de Spelen er in Japan precies uit komen te zien. De organisatie werkt tal van plannen uit om het evenement zo veilig mogelijk te laten verlopen in de zomer van 2021. De Spelen zijn vanwege de pandemie met een jaar uitgesteld.

Tussenrapport

De IOC-baas onthulde wel dat een werkgroep in december met een tussenrapport komt over de veilheidsmaatregelen die de organisatie voor ogen heeft. Het atletendorp speelt daarin een centrale rol, zei Bach. Dat dorp krijgt vermoedelijk zijn eigen medische voorzieningen om de sporters en officials in de 'bubbel' te houden. "Het atletendorp is het kloppend hart van de Spelen, maar het zal deze keer niet de sociale functie hebben die we gewend zijn", zei Bach.

Bach herhaalde dat het IOC er al min of meer op rekent dat er een vaccin is voordat de Spelen beginnen. "We krijgen daar iedere week meer vertrouwen in. Het is mogelijk dat meerdere bedrijven tegen het einde van het jaar aanvragen indienen voor versnelde goedkeuring van een vaccin. Dat is natuurlijk goed nieuws", zei Bach.

Of hij zich geen zorgen maakte over mogelijke bijwerkingen van een nieuw vaccin voor de sporters, vroeg Vetter hem. "Ik zou vertrouwen hebben in de gezondheidsautoriteiten", aldus de Duitse IOC-baas.

Meer uit Sport

Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

5 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

11 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

12 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

15 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

19 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

19 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

1 dag geleden