Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

Bach: geen land wordt uitgesloten van Spelen Tokio om corona

BERLIJN (ANP) - Een land zal niet van de Olympische Spelen in Tokio worden uitgesloten omdat er te veel besmettingen met het coronavirus zijn. Dat zegt voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

"De sporters dragen geen verantwoordelijkheid voor het virus. Als sporters negatief testen en zich houden aan de voorschriften om het virus tegen te gaan, moeten zij de mogelijkheid hebben om deel te nemen", aldus Bach, die zijn uitspraken deed in een gesprek op Instagram met de Duitse speerwerper Johannes Vetter.

"Ik verwacht ook niet dat landen zich zullen afmelden. Alle 206 bij het IOC aangesloten nationale olympische comités zijn vastberaden en vol verwachting", weet Bach, die geen bijzondere details onthulde over hoe de Spelen er in Japan precies uit komen te zien. De organisatie werkt tal van plannen uit om het evenement zo veilig mogelijk te laten verlopen in de zomer van 2021. De Spelen zijn vanwege de pandemie met een jaar uitgesteld.

Tussenrapport

De IOC-baas onthulde wel dat een werkgroep in december met een tussenrapport komt over de veilheidsmaatregelen die de organisatie voor ogen heeft. Het atletendorp speelt daarin een centrale rol, zei Bach. Dat dorp krijgt vermoedelijk zijn eigen medische voorzieningen om de sporters en officials in de 'bubbel' te houden. "Het atletendorp is het kloppend hart van de Spelen, maar het zal deze keer niet de sociale functie hebben die we gewend zijn", zei Bach.

Bach herhaalde dat het IOC er al min of meer op rekent dat er een vaccin is voordat de Spelen beginnen. "We krijgen daar iedere week meer vertrouwen in. Het is mogelijk dat meerdere bedrijven tegen het einde van het jaar aanvragen indienen voor versnelde goedkeuring van een vaccin. Dat is natuurlijk goed nieuws", zei Bach.

Of hij zich geen zorgen maakte over mogelijke bijwerkingen van een nieuw vaccin voor de sporters, vroeg Vetter hem. "Ik zou vertrouwen hebben in de gezondheidsautoriteiten", aldus de Duitse IOC-baas.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

4 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

4 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

5 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

5 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

6 uur geleden