Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas TotalEnergies waarschuwt: gascrisis Europa niet voorbij

Baas TotalEnergies waarschuwt: gascrisis Europa niet voorbij

PARIJS (ANP) - De gascrisis in Europa is nog lang niet voorbij, waarschuwt topman Patrick Pouyanné van het Franse olie- en gasbedrijf TotalEnergies. Het aanbod van aardgas is na de Russische inval in Oekraïne en politieke spanningen met westerse mogendheden nog altijd krap, zei hij op een conferentie in New York.

"Het idee dat Europa dit probleem heeft opgelost is fout", zei Pouyanné. "We hebben een aanbodtekort." Hij waarschuwde onder andere dat de toelevering van vloeibaar gemaakt aardgas tot 2026 niet noemenswaardig zal toenemen, omdat er jarenlang te weinig zou zijn geïnvesteerd in infrastructuur voor de import en export van deze brandstof.

"De enige manier voor Europa om aan lng te komen, is meer te betalen. Dat is de realiteit van vraag en aanbod", verklaarde hij. Daarbij moeten Europese landen steeds meer concurreren op een wereldwijde markt, waarbij bijvoorbeeld ook de behoefte aan energie in China meespeelt. Dat land heeft naar verwachting weer een grotere behoefte aan gas, olie en kolen nu de economie herstelt van de zware lockdowns.

Prijzen voor gas in Europa bereikten vorig jaar recordhoogtes door de vrees voor acute tekorten nadat Rusland de toevoer van aardgas had afgeknepen. Dat leverde onder andere huishoudens fiks hogere energierekeningen op en sommige bedrijven die veel gas verstoken gingen failliet of legden hun werkzaamheden stil. Nu zijn de gasprijzen weer gedaald, onder andere door de relatief zachte winter.

Meer uit Financieel

Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

51 minuten geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

1 uur geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

2 uur geleden
Utrechtse start-up haalt 11 miljoen op voor afbreker ziekmakers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse biotechstart-up Laigo Bio heeft in een financieringsronde 11,5 miljoen euro opgehaald voor nieuwe technologie tegen kanker. Laigo Bio heeft een platform ontwikkeld waarmee ziekteveroorzakende membraaneiwitten, die vaak een sleutelrol spelen bij kanker, kunnen worden afgebroken in plaats van geremd. Het Utrechtse bedrijf wil het geld onder meer gebruiken om zijn technologie versneld te ontwikkelen en het team uit te breiden.

2 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

11 uur geleden