Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas TotalEnergies waarschuwt: gascrisis Europa niet voorbij

Baas TotalEnergies waarschuwt: gascrisis Europa niet voorbij

PARIJS (ANP) - De gascrisis in Europa is nog lang niet voorbij, waarschuwt topman Patrick Pouyanné van het Franse olie- en gasbedrijf TotalEnergies. Het aanbod van aardgas is na de Russische inval in Oekraïne en politieke spanningen met westerse mogendheden nog altijd krap, zei hij op een conferentie in New York.

"Het idee dat Europa dit probleem heeft opgelost is fout", zei Pouyanné. "We hebben een aanbodtekort." Hij waarschuwde onder andere dat de toelevering van vloeibaar gemaakt aardgas tot 2026 niet noemenswaardig zal toenemen, omdat er jarenlang te weinig zou zijn geïnvesteerd in infrastructuur voor de import en export van deze brandstof.

"De enige manier voor Europa om aan lng te komen, is meer te betalen. Dat is de realiteit van vraag en aanbod", verklaarde hij. Daarbij moeten Europese landen steeds meer concurreren op een wereldwijde markt, waarbij bijvoorbeeld ook de behoefte aan energie in China meespeelt. Dat land heeft naar verwachting weer een grotere behoefte aan gas, olie en kolen nu de economie herstelt van de zware lockdowns.

Prijzen voor gas in Europa bereikten vorig jaar recordhoogtes door de vrees voor acute tekorten nadat Rusland de toevoer van aardgas had afgeknepen. Dat leverde onder andere huishoudens fiks hogere energierekeningen op en sommige bedrijven die veel gas verstoken gingen failliet of legden hun werkzaamheden stil. Nu zijn de gasprijzen weer gedaald, onder andere door de relatief zachte winter.

Meer uit Financieel

Eindhoven Airport vraagt natuurvergunning aan

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.

10 minuten geleden
Personeelstekort in kinderopvang daalt niet langer

UTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.

23 minuten geleden
Amerikaanse oliesector bekijkt rol in Venezuela, zegt minister VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ConocoPhillips, ExxonMobil en andere Amerikaanse oliemaatschappijen onderzoeken welke rol zij kunnen spelen bij het nieuw leven inblazen van de olie-industrie in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd na gesprekken met bestuurders van de bedrijven.

51 minuten geleden
Sabic verkoopt Nederlandse fabrieken aan Duitse investeerders

GELEEN (ANP) - De Saudische plasticfabrikant Sabic verkoopt zijn Europese fabrieken, waaronder die in Geleen en Bergen op Zoom, aan Duitse investeerders. Vakbond CNV maakt zich grote zorgen over de gevolgen voor de ongeveer 1650 werknemers.

52 minuten geleden
Wapenmakers stijgen op Wall Street na verhoging defensiebudget

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse defensiebedrijven gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump om het budget voor militaire uitgaven flink te verhogen. Volgens Trump moet het defensiebudget voor 2027 niet 1 biljoen dollar, maar 1,5 biljoen dollar (1500 miljard dollar) zijn zodat de Verenigde Staten een 'droomleger' kunnen opbouwen. Het budget is aanzienlijk hoger dan de ongeveer 1 biljoen dollar die het Congres voor dit jaar heeft goedgekeurd.

1 uur geleden
Allianz Direct krijgt veel brandschademeldingen rond oud en nieuw

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Reuters: VS praten met Vitol en Trafigura over olie Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.

3 uur geleden