Baas Juventus: Super League kan nog steeds 100 procent slagen
TURIJN (ANP/AFP) - Voorzitter Andrea Agnelli van Juventus gelooft nog steeds dat de Super League een groot succes kan worden, ondanks dat de zes Engelse voetbalclubs zich hebben teruggetrokken uit het project. "Er is een 'bloedpact' gesloten tussen de clubs, we zullen doorzetten. Dit project heeft nog steeds 100 procent kans van slagen", aldus de baas van de topclub uit Turijn in de krant La Repubblica.
Juventus is een van de twaalf clubs die de Super League willen oprichten uit onvrede over de gang van zaken in onder meer de Champions League. Agnelli benadrukte in het interview dat de nieuwe liga absoluut geen bedreiging vormt voor de nationale competities. "Daar willen we aan blijven meedoen, daar is grote bereidheid voor", aldus de Italiaan, die zware kritiek kreeg te verduren van de Europese bond. De UEFA dreigde de clubs die de Super League wilden vormen uit de Europese en nationale competities te zetten. "Machtsmisbruik en volkomen illegaal. Dat dreigement heeft veel weg van een dictatoriaal regime."
De overgebleven zes clubs - naast Juventus zijn dat Real Madrid, Atlético Madrid, FC Barcelona, AC Milan en Internazionale - willen nadenken over een andere opzet van de Super League. "Met altijd in ons achterhoofd het streven om onze fans de best mogelijke ervaring te bieden, terwijl we tegelijkertijd de solidariteitsbijdragen voor het gehele voetbal zullen verbeteren", luidde een gezamenlijke verklaring.
Agnelli hoopt dat de UEFA bereid is te onderhandelen. "De bestuursorganen FIFA en UEFA hebben veel verdiend dankzij onze spelers, maar hielpen ons niet in crisismomenten. Zij moeten kiezen: of ze zijn toezichthouders of ze zijn commerciële promotors."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
29 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
23 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geleden