Baas Juventus: Super League kan nog steeds 100 procent slagen
TURIJN (ANP/AFP) - Voorzitter Andrea Agnelli van Juventus gelooft nog steeds dat de Super League een groot succes kan worden, ondanks dat de zes Engelse voetbalclubs zich hebben teruggetrokken uit het project. "Er is een 'bloedpact' gesloten tussen de clubs, we zullen doorzetten. Dit project heeft nog steeds 100 procent kans van slagen", aldus de baas van de topclub uit Turijn in de krant La Repubblica.
Juventus is een van de twaalf clubs die de Super League willen oprichten uit onvrede over de gang van zaken in onder meer de Champions League. Agnelli benadrukte in het interview dat de nieuwe liga absoluut geen bedreiging vormt voor de nationale competities. "Daar willen we aan blijven meedoen, daar is grote bereidheid voor", aldus de Italiaan, die zware kritiek kreeg te verduren van de Europese bond. De UEFA dreigde de clubs die de Super League wilden vormen uit de Europese en nationale competities te zetten. "Machtsmisbruik en volkomen illegaal. Dat dreigement heeft veel weg van een dictatoriaal regime."
De overgebleven zes clubs - naast Juventus zijn dat Real Madrid, Atlético Madrid, FC Barcelona, AC Milan en Internazionale - willen nadenken over een andere opzet van de Super League. "Met altijd in ons achterhoofd het streven om onze fans de best mogelijke ervaring te bieden, terwijl we tegelijkertijd de solidariteitsbijdragen voor het gehele voetbal zullen verbeteren", luidde een gezamenlijke verklaring.
Agnelli hoopt dat de UEFA bereid is te onderhandelen. "De bestuursorganen FIFA en UEFA hebben veel verdiend dankzij onze spelers, maar hielpen ons niet in crisismomenten. Zij moeten kiezen: of ze zijn toezichthouders of ze zijn commerciële promotors."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
20 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden