Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Juventus: Super League kan nog steeds 100 procent slagen

Baas Juventus: Super League kan nog steeds 100 procent slagen

TURIJN (ANP/AFP) - Voorzitter Andrea Agnelli van Juventus gelooft nog steeds dat de Super League een groot succes kan worden, ondanks dat de zes Engelse voetbalclubs zich hebben teruggetrokken uit het project. "Er is een 'bloedpact' gesloten tussen de clubs, we zullen doorzetten. Dit project heeft nog steeds 100 procent kans van slagen", aldus de baas van de topclub uit Turijn in de krant La Repubblica.

Juventus is een van de twaalf clubs die de Super League willen oprichten uit onvrede over de gang van zaken in onder meer de Champions League. Agnelli benadrukte in het interview dat de nieuwe liga absoluut geen bedreiging vormt voor de nationale competities. "Daar willen we aan blijven meedoen, daar is grote bereidheid voor", aldus de Italiaan, die zware kritiek kreeg te verduren van de Europese bond. De UEFA dreigde de clubs die de Super League wilden vormen uit de Europese en nationale competities te zetten. "Machtsmisbruik en volkomen illegaal. Dat dreigement heeft veel weg van een dictatoriaal regime."

De overgebleven zes clubs - naast Juventus zijn dat Real Madrid, Atlético Madrid, FC Barcelona, AC Milan en Internazionale - willen nadenken over een andere opzet van de Super League. "Met altijd in ons achterhoofd het streven om onze fans de best mogelijke ervaring te bieden, terwijl we tegelijkertijd de solidariteitsbijdragen voor het gehele voetbal zullen verbeteren", luidde een gezamenlijke verklaring.

Agnelli hoopt dat de UEFA bereid is te onderhandelen. "De bestuursorganen FIFA en UEFA hebben veel verdiend dankzij onze spelers, maar hielpen ons niet in crisismomenten. Zij moeten kiezen: of ze zijn toezichthouders of ze zijn commerciële promotors."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

6 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

6 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

7 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

10 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

10 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

13 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

13 uur geleden