Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Daimler Truck waarschuwt voor batterijafhankelijkheid China

Baas Daimler Truck waarschuwt voor batterijafhankelijkheid China

FRANKFURT (ANP/DPA) - De dominante positie van China op het gebied van batterijtechnologie en de "extreem grote" afhankelijkheid van de Chinezen is zorgwekkend, zegt Martin Daum, directeur bij de Duitse vrachtwagenfabrikant Daimler Truck.

Energie opwekken uit waterstof is een beter alternatief omdat Duitsland hierdoor onafhankelijk kan zijn van welk land dan ook, zei hij in een interview met persbureau DPA. Daimler Truck wil dan ook later dit jaar de eerste vrachtwagens verkopen met op waterstof gebaseerde brandstofcellen.

Daum wijst erop dat Chinese bedrijven al patenten in handen hebben op het gebied van batterijtechnologie, als ook de producten en de grondstoffen. Daarbij wordt de wereldmarkt volgens hem voor 80 procent gedomineerd door China. "Ik denk dat het altijd moeilijk is als je afhankelijk bent van één land", stelt de directeur.

Daum benadrukt dat, ook al gaan bedrijven hun eigen batterijen maken, er altijd Chinese patenten achter de technologie zitten. "We zullen daarmee nooit zelfvoorzienend zijn op het gebied van energie."

Meer uit Financieel

Belgische zeehavens waakzaam voor impact heffingen Trump

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische zeehavens van Antwerpen en Brugge zijn waakzaam voor de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump op de goederenstromen. Volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges was die impact in de eerste drie maanden van dit jaar nog beperkt, maar kunnen de komende maanden de gevolgen van het handelsbeleid van Trump zich scherper gaan aftekenen.

6 minuten geleden
Economische bedrijvigheid eurozone groeit nog nauwelijks

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in april nauwelijks gegroeid. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit doordat onzekerheid over Amerikaanse invoerheffingen het vertrouwen in de dienstensector tot het laagste niveau in bijna vijf jaar heeft gebracht.

20 minuten geleden
Systemen UWV overbelast door vele aanvragen Noodfonds Energie

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal mensen dat steun wil aanvragen voor hun energiekosten is zo hoog dat de systemen van het UWV overbelast zijn geraakt. Dit meldt een woordvoerder van het Tijdelijk Noodfonds Energie woensdag. Het noodfonds heeft sinds de heropening dinsdag al zo'n 15.000 aanvragen binnengekregen.

1 uur geleden
Opnieuw minder maaltijden besteld bij moederbedrijf Thuisbezorgd

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, heeft in het eerste kwartaal minder bestellingen voor maaltijden ontvangen dan in dezelfde periode een jaar eerder. In alle regio's waar het bedrijf actief is, namen de bestellingen af. Het concern uit Amsterdam heeft al langer te maken met een krimp van de orders. Dat komt onder meer door hevige concurrentie. Ook zijn consumenten terughoudender met het bestellen van maaltijden.

1 uur geleden
Europese beurzen flink hoger na sussende woorden Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn woensdag flink hoger geopend, gesteund door geruststellende uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij gaf aan geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te ontslaan. De aanhoudende aanvallen van Trump op de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank zorgden eerder voor grote onrust op de wereldwijde effectenmarkten. De beurshandel kreeg daarnaast steun van uitspraken van Trump, die aangaf niet van plan te zijn het "hard te spelen" in het lopende handelsconflict met China.

1 uur geleden
Trump wil 'heel aardig' zijn bij heffingsbesprekingen met China

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan "heel aardig" tegen China te zijn bij onderhandelingen over de importheffingen van de twee landen. De heffingen tegen China zullen volgens hem dalen als er een deal komt.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi ontvangt meer nieuwe orders, maar omzet gedaald

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer nieuwe orders binnengekregen. De opdrachten lieten zowel ten opzichte van het vierde kwartaal van vorig jaar als het eerste kwartaal van 2024 een stijging zien. De omzet en winst gingen in het afgelopen kwartaal wel omlaag, vooral door een afgenomen vraag vanuit de auto- en smartphonesector.

3 uur geleden