Baas bedrijf ChatGPT ontvangt eerste 'gouden visum' Indonesië
JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Topman Sam Altman van OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, is de eerste persoon die een zogeheten gouden visum ontvangt voor Indonesië. Met deze visa en bijbehorende voordelen wil de regering van Indonesië buitenlandse investeerders en bedrijven naar het land lokken. Hoe hoger de investeringen, hoe langer geldschieters in het land mogen verblijven.
De immigratiedienst van Indonesië geeft Altman een visum voor de periode van tien jaar. Als onderbouwing stelt de dienst dat de OpenAI-topman "een internationale reputatie heeft" en dat hij het land "voordelen kan bezorgen". Het is echter nog onbekend of Altman, die het land in juni bezocht om te praten over kunstmatige intelligentie (AI), daadwerkelijk gebruik gaat maken van het visum. Ook is niet duidelijk of hij zelf een aanvraag heeft ingediend.
Een van de voordelen voor Altman, mocht hij wel een beroep willen doen op zijn gouden visum, is dat hij voorrang krijgt bij beveiligingscontroles op luchthavens in Indonesië. Ook kan hij bijvoorbeeld zonder problemen langer in het land verblijven en zijn de procedures bij aankomst en het verlaten van Indonesië soepeler.
Het gouden visum is niet het eerste instrument waarmee Jakarta buitenlands kapitaal wil aantrekken. Vorig jaar kwam Indonesië nog met een 'tweedethuisvisum' voor rijke toeristen die minstens 2 miljard Indonesische rupiah op hun bankrekening hebben staan. Dat is omgerekend zo'n 121.000 euro.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
13 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
1 dag geleden