Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprinters op voor nieuw goud, Laros en Nillessen in finale

Baansprinters op voor nieuw goud, Laros en Nillessen in finale

PARIJS (ANP) - De Nederlandse teamsprinters gaan dinsdag op de olympische wielerbaan op voor titelprolongatie. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland rijden om 18.59 hun eerste ronde en, als alles volgens plan verloopt, om 20.10 uur de finale.

Van den Berg, Lavreysen en Hoogland pakten drie jaar geleden goud in Tokio. Maandag reden ze in de kwalificatie de beste tijd: 41,279. In de eerste ronde nemen ze het op tegen Canada.

Atleten Niels Laros en Stefan Nillessen gaan in het Stade de France de strijd om de medailles aan op de 1500 meter met onder anderen olympisch kampioen Jakob Ingebrigtsen en wereldkampioen Josh Kerr. Niet eerder stonden er twee Nederlanders in een olympische finale van de 1500 meter, die om 20.50 uur begint.

Handbalsters tegen Denemarken

Femke Bol vervolgt om 20.07 uur haar jacht op goud in de halve finales van de 400 meter horden. Ook Cathelijn Peeters loopt in de halve finales.

De handbalsters treffen om 09.30 uur Denemarken in de kwartfinales. Het duel vindt plaats in Lille. Oranje stuit op een ploeg die al drie olympische titels bezit. Op de Spelen van Tokio (2021) strandde de Nederlandse ploeg in de kwartfinales.

Waterpolosters

In het historische Yves-du-Manoir-stadion nemen de Nederlandse hockeyers het op tegen Spanje, dat wordt geleid door bondscoach Max Caldas. Die was in het verleden coach van Oranje. De halve finale begint om 14.00 uur. Oranje mikt op de eerste olympische finale sinds 2012.

Kort daarna stuiten de waterpolosters van Oranje in de kwartfinales op Italië. Dat duel vangt om 15.35 uur aan. De waterpolosters zijn de regerend Europees kampioen.

Beachvolleybal

Verder is er onder meer paardensport, met om 10.00 uur de finale van het springen (individueel) en beachvolleybal, met de kwartfinale van Stefan Boermans en Yorick de Groot (17.00 uur).

Meer uit Sport

Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

6 minuten geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

2 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

3 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

16 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

19 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

20 uur geleden