Baanrenners Lavreysen en Hoogland rijden opnieuw WK-finale sprint
BERLIJN (ANP) - De sprintfinale op de WK baanwielrennen gaat net als vorig jaar tussen Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland. Op de piste van het Velodrom van Berlijn versloeg titelverdediger Lavreysen in de halve finales de Maleisiër Mohd Azizulhasni Awang. Hoogland, die vorig jaar wel de Europese titel veroverde, was te sterk voor de Pool Mateusz Rudyk. Beide Nederlandse sprinters klaarden de klus in twee heats.
Lavreysen kan in Berlijn zijn derde gouden medaille pakken. Eerder won hij de teamsprint, onder anderen samen met Hoogland, en het sprintonderdeel keirin.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
9 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
12 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
16 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden