Baanrenner Hoogland valt in Mexico wereldrecord 1 kilometer aan
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland probeert op 31 oktober in Mexico het wereldrecord op de kilometer te verbreken. De viervoudig wereldkampioen op de baan op de kilometer-tijdrit moet op de 1800 meter hoog gelegen wielerbaan van Aguascalientes rapper zijn dan 56,303 seconden. Die tijd zette de Fransman François Pervis, met een staande start, in 2013 neer.
De 30-jarige Hoogland zegt een wereldrecord op 'zijn afstand' een prachtige toevoeging te vinden aan zijn palmares. "Als topsporter ben je altijd bezig om jezelf te verbeteren. Ik wil de grens op de kilometer verleggen en dit record graag op mijn naam zetten. Jezelf uitdagen, weg uit je comfortzone, op zoek naar iets waar nooit eerder iemand is geweest, geeft mij een enorme kick."
Meervoudig olympisch kampioen Sir Chris Hoy kijkt uit naar de wereldrecordpoging van Hoogland. "Ik verwacht absoluut dat hij het record zal verbreken. Jeffrey heeft laten zien dat hij met kop en schouders uitsteekt boven de huidige generatie rijders op de kilometer."
Hoogland won in 2021 olympisch goud met de Nederlandse sprintploeg. Individueel veroverde hij in Tokio zilver op de sprint. Na zijn recordpoging richt Hoogland zich volledig op de Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
10 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
17 uur geleden