
Aziatische beurzen verliezen door onzekerheden als Omikron
TOKIO (ANP) - De Aziatische beurzen verloren dinsdag terrein. Beleggers namen weinig risico in de aanloop naar het rentebesluit van verschillende centrale banken, later deze week. De onzekerheid over de impact van de Omikron-variant van het coronavirus speelde ook mee, onder meer nadat een sterfgeval in het Verenigd Koninkrijk werd gemeld. Ook is in China een besmetting met Omikron vastgesteld.
Later in de week komt de Bank of Japan met een rentebesluit, net als in de Verenigde Staten en Europa. Dan wordt duidelijk of er meer wordt gedaan om de hoge inflatie te beteugelen. De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,7 procent lager op 28.432,64 punten.
De geplaagde Chinese vastgoedsector stond dinsdag weer onder druk. Er is bezorgdheid over hoe de Chinese overheid zal omgaan met de enorme schuldencrisis in de sector. De noodlijdende vastgoedreus Evergrande zakte 11,1 procent in Hongkong. Shimao kelderde 29,6 procent door zorgen over de financiële situatie van de Chinese projectontwikkelaar.
Het aandeel van het socialemediaplatform Weibo ging in Hongkong onderuit. Het bedrijf achter de microblog die lijkt op Twitter zakte 9 procent vanwege een boete van de Chinese toezichthouder. Weibo maakte vorige week nog zijn debuut op de beurs.
China Mobile heeft toestemming gekregen om een beursgang te maken in Shanghai. De notering van het bedrijf in New York werd geschrapt vanwege een investeringsverbod van de Amerikaanse oud-president Donald Trump. Het bedrijf is ook al genoteerd op de beurs in Hongkong en won daar 0,1 procent.
Grote techbedrijven worden aangepakt door de Chinese autoriteiten omdat ze volgens Beijing te veel macht hebben gekregen. Webwinkel Alibaba verloor 1,6 procent en techconcern Tencent daalde 1,1 procent. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de min en de Hang Seng-index daalde 1,3 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De onlangs aangenomen uitgavenwet van president Donald Trump, bekend als 'one big beautiful bill', omvat forse verhogingen van de visumkosten voor niet-immigranten die volgend jaar ingaan. Dat is net het jaar dat de Verenigde Staten buitenlandse supporters hopen te lokken voor het WK voetbal in eigen land, schrijft zakenblad Forbes.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie "blijft standvastig, verenigd en klaar om haar belangen te beschermen", zei António Costa, voorzitter van de Europese Raad, in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de EU per 1 augustus een invoertarief van 30 procent op te leggen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft geplande Amerikaanse importheffingen veroordeeld. Het land zou vooraf al zijn geïnformeerd over het plan om op 1 augustus heffingen van 30 procent op te leggen. "We gaven aan de onderhandelingstafel al aan dat het een oneerlijke deal was en dat we het er niet mee eens waren", melden Mexicaanse ministeries in een gezamenlijke verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vooral de verladende partijen in de Rotterdamse haven zullen de gevolgen van importheffingen vanuit de VS merken. Dat zei een woordvoerster van de haven na de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om op producten uit de Europese Unie importheffingen van 30 procent in te voeren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof noemt de aangekondigde importheffingen van de Verenigde Staten op producten uit de EU "zorgelijk en niet de weg vooruit". Dat meldt hij op X in een reactie op de aankondiging van Trump om de heffingen per 1 augustus te willen instellen.
8 uur geleden