Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen trekken zich op aan opmerkingen Fed-baas

Aziatische beurzen trekken zich op aan opmerkingen Fed-baas

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio gingen donderdag flink vooruit. Beleggers trokken zich op aan de opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Die sprak woensdag voor de tweede dag op rij voor het Amerikaanse Congres en verklaarde dat het nog twee tot drie jaar duurt voor de inflatiedoelstelling van de Federal Reserve is bereikt. De Fed-baas zei dinsdag al geen extreem hoge of langdurige inflatie te vrezen.

Powell nam daarmee de vrees in de markt dat de centrale bank de rente zou gaan verhogen om de inflatie te beteugelen weg. De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent hoger op 30.168,27 punten. Een dag eerder raakte de Japanse hoofdindex nog 1,6 procent kwijt. Vooral de bedrijven in de chip- en techsector werden opgepikt na de recente zware koersverliezen. Cameramaker Nikon behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 7 procent. Suzuki Motor verloor 3 procent. De 91-jarige voorzitter Osamu Suzuki van de Japanse automaker liet weten in juni met pensioen te gaan. Hij blijft wel aan als adviseur. Suzuki stond sinds 1978 aan het roer bij het autobedrijf.

Ook de Hang Seng-index in Hongkong veerde flink op na de forse verliesbeurt op woensdag en won dik 2 procent. De Britse bank Standard Chartered, die vooral actief is in Azië, zakte ruim 2 procent in Hongkong na tegenvallende jaarresultaten. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,8 procent hoger. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas won 1,8 procent na publicatie van de halfjaarcijfers.

In Seoul kreeg de Kospi er meer dan 3 procent bij. De Zuid-Koreaanse centrale bank handhaafde het rentetarief en verzekerde ondanks de oplopende inflatie geen haast te hebben om het stimuleringsbeleid te versoepelen. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix, die woensdag aankondigde voor zo'n 3,6 miljard euro aan chipmachines te hebben besteld bij ASML, werd 8,8 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

56 minuten geleden
Verlies voor AEX, ASML levert eerdere winst in en sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.

1 uur geleden
Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

3 uur geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

3 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

4 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

5 uur geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

5 uur geleden