Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen trekken zich op aan opmerkingen Fed-baas

Aziatische beurzen trekken zich op aan opmerkingen Fed-baas

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio gingen donderdag flink vooruit. Beleggers trokken zich op aan de opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Die sprak woensdag voor de tweede dag op rij voor het Amerikaanse Congres en verklaarde dat het nog twee tot drie jaar duurt voor de inflatiedoelstelling van de Federal Reserve is bereikt. De Fed-baas zei dinsdag al geen extreem hoge of langdurige inflatie te vrezen.

Powell nam daarmee de vrees in de markt dat de centrale bank de rente zou gaan verhogen om de inflatie te beteugelen weg. De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent hoger op 30.168,27 punten. Een dag eerder raakte de Japanse hoofdindex nog 1,6 procent kwijt. Vooral de bedrijven in de chip- en techsector werden opgepikt na de recente zware koersverliezen. Cameramaker Nikon behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 7 procent. Suzuki Motor verloor 3 procent. De 91-jarige voorzitter Osamu Suzuki van de Japanse automaker liet weten in juni met pensioen te gaan. Hij blijft wel aan als adviseur. Suzuki stond sinds 1978 aan het roer bij het autobedrijf.

Ook de Hang Seng-index in Hongkong veerde flink op na de forse verliesbeurt op woensdag en won dik 2 procent. De Britse bank Standard Chartered, die vooral actief is in Azië, zakte ruim 2 procent in Hongkong na tegenvallende jaarresultaten. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,8 procent hoger. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas won 1,8 procent na publicatie van de halfjaarcijfers.

In Seoul kreeg de Kospi er meer dan 3 procent bij. De Zuid-Koreaanse centrale bank handhaafde het rentetarief en verzekerde ondanks de oplopende inflatie geen haast te hebben om het stimuleringsbeleid te versoepelen. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix, die woensdag aankondigde voor zo'n 3,6 miljard euro aan chipmachines te hebben besteld bij ASML, werd 8,8 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.

21 minuten geleden
Schiphol-topman: kwaliteit luchthaven is leidend, niet groei

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.

33 minuten geleden
Miljoenenboetes voor DPG en Mediahuis in Belgische fraudezaak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.

1 uur geleden
Turkije arresteert zestien personen in OnlyFans-onderzoek

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.

1 uur geleden
Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

2 uur geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

2 uur geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

2 uur geleden