Aziatische beurzen gemengd na renteverhoging in VS
HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen lieten donderdag een gemengd beeld zien. Beleggers reageerden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde voor de tiende keer op rij het rentetarief in de grootste economie ter wereld om de inflatie te bestrijden. Fed-president Jerome Powell hintte daarbij wel op een mogelijke pauze in de renteverhogingen, waarbij verdere rentestappen afhangen van hoe de economie zich ontwikkelt. Een renteverlaging zit er volgens Powell echter voorlopig niet in.
De Amerikaanse beurzen sloten woensdag lager na het Fed-besluit. Vooral de regionale banken stonden onder druk nadat Powell had gezegd dat de regels voor en het toezicht op middelgrote banken aangescherpt moeten worden, na het omvallen van drie regionale banken in de afgelopen twee maanden. Ook meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden dat de Californische bank PacWest een reeks van strategische opties overweegt, waaronder een verkoop van de bank.
De All Ordinaries in Sydney verloor 0,1 procent. Vooral de banken stonden onder druk na tegenvallende resultaten van National Australia Bank, die 5,7 procent lager werd gezet. Branchegenoot Westpac Banking zakte 4 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent. Het Zuid-Koreaanse techconcern Samsung verloor 0,6 procent. Een belangrijke vakbond van het land dreigt met een staking bij Samsung om een hoger loon af te dwingen. Het zou de eerste staking bij het bedrijf ooit zijn.
De Chinese beurzen wonnen wel terrein ondanks tegenvallend nieuws over de industriesector van het land. Volgens onderzoeksbureau Caixin liet de bedrijvigheid in de sector in april voor het eerst in drie maanden een krimp zien. In Shanghai, waar beleggers terugkeerden na een korte vakantieperiode, noteerde de hoofdindex 0,6 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 1 procent bij. De grote Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com wonnen 1 en 1,9 procent. In Japan hadden beleggers opnieuw een vrije dag.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna 12 jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
24 minuten geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
33 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
1 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.
6 uur geleden