Aziatische beurzen gemengd in afwachting van Chinese cijfers
TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de overwegend lagere slotstanden op Wall Street van vrijdag, waar de stemming werd gedrukt door een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Ook de zorgen over de impasse rond de verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond hielden de markten in de greep. Daarnaast werd uitgekeken naar cijfers over de Chinese industriële productie en de winkelverkopen, die dinsdag naar buiten worden gebracht. Die geven mogelijk meer inzicht in het herstel van de op een na grootste economie ter wereld.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,6 procent in de plus. De grote Japanse exportbedrijven profiteerden daarbij van een waardedaling van de yen, die hun producten in het buitenland goedkoper maakt. Staalfabrikant Nippon Steel en de autobouwers Toyota en Honda, die veel voertuigen verkopen in het buitenland, gingen licht omhoog. Camerafabrikant Canon en de maker van bouwmachines Komatsu stegen 0,5 procent.
De beurs in Shanghai daalde 0,9 procent en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent, mede dankzij koerswinsten bij de Chinese techbedrijven. Zo won tech- en webwinkelconcern Alibaba 0,1 procent en steeg internet- en gamesbedrijf Tencent 2,7 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney ging een fractie omhoog.
De beurs in Thailand daalde 0,5 procent ondanks een sterker dan verwachte groei van de Thaise economie in het eerste kwartaal. De Thaise baht steeg in waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar, na de duidelijke zege van de prodemocratische oppositiepartijen in de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag. Of het verkiezingsresultaat voldoende is voor de prodemocraten om zittend premier Prayut Chan-O-Cha van de macht te verstoten. De conservatieve Chan-O-Cha werd als premier geïnstalleerd na de militaire coup in 2014.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
4 uur geleden