Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen gemengd in afwachting van Chinese cijfers

Aziatische beurzen gemengd in afwachting van Chinese cijfers

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de overwegend lagere slotstanden op Wall Street van vrijdag, waar de stemming werd gedrukt door een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Ook de zorgen over de impasse rond de verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond hielden de markten in de greep. Daarnaast werd uitgekeken naar cijfers over de Chinese industriële productie en de winkelverkopen, die dinsdag naar buiten worden gebracht. Die geven mogelijk meer inzicht in het herstel van de op een na grootste economie ter wereld.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,6 procent in de plus. De grote Japanse exportbedrijven profiteerden daarbij van een waardedaling van de yen, die hun producten in het buitenland goedkoper maakt. Staalfabrikant Nippon Steel en de autobouwers Toyota en Honda, die veel voertuigen verkopen in het buitenland, gingen licht omhoog. Camerafabrikant Canon en de maker van bouwmachines Komatsu stegen 0,5 procent.

De beurs in Shanghai daalde 0,9 procent en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent, mede dankzij koerswinsten bij de Chinese techbedrijven. Zo won tech- en webwinkelconcern Alibaba 0,1 procent en steeg internet- en gamesbedrijf Tencent 2,7 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney ging een fractie omhoog.

De beurs in Thailand daalde 0,5 procent ondanks een sterker dan verwachte groei van de Thaise economie in het eerste kwartaal. De Thaise baht steeg in waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar, na de duidelijke zege van de prodemocratische oppositiepartijen in de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag. Of het verkiezingsresultaat voldoende is voor de prodemocraten om zittend premier Prayut Chan-O-Cha van de macht te verstoten. De conservatieve Chan-O-Cha werd als premier geïnstalleerd na de militaire coup in 2014.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

2 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

3 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

5 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

6 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

13 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

17 uur geleden