Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen gemengd in afwachting van Chinese cijfers

Aziatische beurzen gemengd in afwachting van Chinese cijfers

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de overwegend lagere slotstanden op Wall Street van vrijdag, waar de stemming werd gedrukt door een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Ook de zorgen over de impasse rond de verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond hielden de markten in de greep. Daarnaast werd uitgekeken naar cijfers over de Chinese industriële productie en de winkelverkopen, die dinsdag naar buiten worden gebracht. Die geven mogelijk meer inzicht in het herstel van de op een na grootste economie ter wereld.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,6 procent in de plus. De grote Japanse exportbedrijven profiteerden daarbij van een waardedaling van de yen, die hun producten in het buitenland goedkoper maakt. Staalfabrikant Nippon Steel en de autobouwers Toyota en Honda, die veel voertuigen verkopen in het buitenland, gingen licht omhoog. Camerafabrikant Canon en de maker van bouwmachines Komatsu stegen 0,5 procent.

De beurs in Shanghai daalde 0,9 procent en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent, mede dankzij koerswinsten bij de Chinese techbedrijven. Zo won tech- en webwinkelconcern Alibaba 0,1 procent en steeg internet- en gamesbedrijf Tencent 2,7 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney ging een fractie omhoog.

De beurs in Thailand daalde 0,5 procent ondanks een sterker dan verwachte groei van de Thaise economie in het eerste kwartaal. De Thaise baht steeg in waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar, na de duidelijke zege van de prodemocratische oppositiepartijen in de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag. Of het verkiezingsresultaat voldoende is voor de prodemocraten om zittend premier Prayut Chan-O-Cha van de macht te verstoten. De conservatieve Chan-O-Cha werd als premier geïnstalleerd na de militaire coup in 2014.

Meer uit Financieel

ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

51 minuten geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

1 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

3 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

7 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

8 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

8 uur geleden