AZ vermoedelijk ook tegen Ajax zonder Evjen, Oosting onzeker
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan dit weekend tegen Ajax vermoedelijk weer geen beroep doen op Hakon Evjen. De Noorse aanvaller leek na een blessure juist weer op de weg terug.
"Ik werd net wel verrast met een mededeling over Evjen. Hij heeft toch weer een reactie gekregen en het ziet ernaar uit dat hij niet beschikbaar is", aldus Jansen, die de Scandinaviër al enkele weken moet missen.
Ook Thijs Oosting is er mogelijk niet bij in Amsterdam. Hij heeft aan het duel in de Conference League van donderdag met Randers een kuitblessure overgehouden. De 21-jarige Oosting maakte tegen de Deense club het enige doelpunt.
Groeiende
"Vooralsnog is iedereen fit uit de wedstrijd van donderdagavond gekomen", aldus Jansen, die met zijn ploeg zes duels op rij ongeslagen is. "We zijn nog steeds groeiende. De laatste periode is er ook weer een fase aangebroken waarin we stabieler presteren. Dat geeft niet alleen vertrouwen richting zondag, maar met name met betrekking tot onze ontwikkeling."
Ajax - AZ begint zondag om 16.45 uur. Ajax is de koploper, AZ staat achtste.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
19 uur geleden