AZ vermoedelijk ook tegen Ajax zonder Evjen, Oosting onzeker
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan dit weekend tegen Ajax vermoedelijk weer geen beroep doen op Hakon Evjen. De Noorse aanvaller leek na een blessure juist weer op de weg terug.
"Ik werd net wel verrast met een mededeling over Evjen. Hij heeft toch weer een reactie gekregen en het ziet ernaar uit dat hij niet beschikbaar is", aldus Jansen, die de Scandinaviër al enkele weken moet missen.
Ook Thijs Oosting is er mogelijk niet bij in Amsterdam. Hij heeft aan het duel in de Conference League van donderdag met Randers een kuitblessure overgehouden. De 21-jarige Oosting maakte tegen de Deense club het enige doelpunt.
Groeiende
"Vooralsnog is iedereen fit uit de wedstrijd van donderdagavond gekomen", aldus Jansen, die met zijn ploeg zes duels op rij ongeslagen is. "We zijn nog steeds groeiende. De laatste periode is er ook weer een fase aangebroken waarin we stabieler presteren. Dat geeft niet alleen vertrouwen richting zondag, maar met name met betrekking tot onze ontwikkeling."
Ajax - AZ begint zondag om 16.45 uur. Ajax is de koploper, AZ staat achtste.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
13 uur geleden