AZ vermoedelijk ook tegen Ajax zonder Evjen, Oosting onzeker
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan dit weekend tegen Ajax vermoedelijk weer geen beroep doen op Hakon Evjen. De Noorse aanvaller leek na een blessure juist weer op de weg terug.
"Ik werd net wel verrast met een mededeling over Evjen. Hij heeft toch weer een reactie gekregen en het ziet ernaar uit dat hij niet beschikbaar is", aldus Jansen, die de Scandinaviër al enkele weken moet missen.
Ook Thijs Oosting is er mogelijk niet bij in Amsterdam. Hij heeft aan het duel in de Conference League van donderdag met Randers een kuitblessure overgehouden. De 21-jarige Oosting maakte tegen de Deense club het enige doelpunt.
Groeiende
"Vooralsnog is iedereen fit uit de wedstrijd van donderdagavond gekomen", aldus Jansen, die met zijn ploeg zes duels op rij ongeslagen is. "We zijn nog steeds groeiende. De laatste periode is er ook weer een fase aangebroken waarin we stabieler presteren. Dat geeft niet alleen vertrouwen richting zondag, maar met name met betrekking tot onze ontwikkeling."
Ajax - AZ begint zondag om 16.45 uur. Ajax is de koploper, AZ staat achtste.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
2 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
20 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
20 uur geleden