AZ vermoedelijk ook tegen Ajax zonder Evjen, Oosting onzeker
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan dit weekend tegen Ajax vermoedelijk weer geen beroep doen op Hakon Evjen. De Noorse aanvaller leek na een blessure juist weer op de weg terug.
"Ik werd net wel verrast met een mededeling over Evjen. Hij heeft toch weer een reactie gekregen en het ziet ernaar uit dat hij niet beschikbaar is", aldus Jansen, die de Scandinaviƫr al enkele weken moet missen.
Ook Thijs Oosting is er mogelijk niet bij in Amsterdam. Hij heeft aan het duel in de Conference League van donderdag met Randers een kuitblessure overgehouden. De 21-jarige Oosting maakte tegen de Deense club het enige doelpunt.
Groeiende
"Vooralsnog is iedereen fit uit de wedstrijd van donderdagavond gekomen", aldus Jansen, die met zijn ploeg zes duels op rij ongeslagen is. "We zijn nog steeds groeiende. De laatste periode is er ook weer een fase aangebroken waarin we stabieler presteren. Dat geeft niet alleen vertrouwen richting zondag, maar met name met betrekking tot onze ontwikkeling."
Ajax - AZ begint zondag om 16.45 uur. Ajax is de koploper, AZ staat achtste.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
6 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
8 uur geleden