
AZ-trainer Slot: we spelen tegen de top van Europa
ALKMAAR (ANP) - AZ treft donderdag in de groepsfase van de Europa League met Real Sociedad een tegenstander uit de top van Europa. Dat zei trainer Arne Slot in aanloop naar het duel. "In de Champions League hebben we al gezien dat Barcelona en Sevilla zich moeiteloos hebben geplaatst voor de volgende ronde. Wij spelen tegen een elftal dat in de Spaanse competitie hoger staat dan deze teams."
Eerder verloor AZ in San Sebastian met 1-0. Slot: "In de tijd dat ik hier zit heb ik AZ nog nooit zo kansloos gezien. We kwamen weinig aan de bal en gaven veel kansen weg. Toch geloof ik zeker dat het nu beter kan. We moeten een groter aandeel in het spel krijgen en onder druk minder fouten in de opbouw maken. Met David Silva missen zij bovendien één van hun beste spelers. Dat is voor ons geen nadeel."
Het afgelopen weekeinde won AZ van Emmen, na een moeizame competitiestart al weer de derde zege in de eredivisie op rij. Slot noemde de voorbereiding op de ontmoeting met de Spanjaarden de afgelopen dagen 'heerlijk rustig'. Eerder dit seizoen werd de club getroffen door een uitbraak van het coronavirus. "Nu test iedereen negatief", zegt Slot. "In dit opzicht is de spanning enorm afgenomen. Dat is heel prettig."
Nieuwe kansen
Bruno Martins Indi toonde zich eveneens optimistisch. "We hebben het in Spanje heel moeilijk gehad. Zij waren heel agressief, zetten veel druk en daar kwamen wij niet onderuit. Maar nu is er een nieuwe ronde met nieuwe kansen, zal ik maar zeggen. We moeten laten zien dat we veel beter kunnen."
De ontmoeting in de Europa League is ongetwijfeld anders dan doorgaans in de nationale competitie, zegt de verdediger. "Dat is logisch. Maar dat wil niet zeggen dat we geen mogelijkheden gaan krijgen. Wij hebben de disciplines om er in dit soort wedstrijden het maximale uit te halen. Avonden als deze zijn mooie meetmomenten om er achter de komen waar je staat. Dat geldt voor de club, maar ook voor mij persoonlijk."
Na drie duels delen AZ, Sociedad en Napoli de koppositie met 6 punten. Eén van de drie moet afvallen. Slot: "We zullen daarom zeker één van de twee rechtstreekse confrontaties tegen deze tegenstanders moeten winnen. Wat mij betreft doen we dat dan maar meteen tegen Sociedad."
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.
2 uur geleden