AZ-trainer Slot: we spelen tegen de top van Europa
ALKMAAR (ANP) - AZ treft donderdag in de groepsfase van de Europa League met Real Sociedad een tegenstander uit de top van Europa. Dat zei trainer Arne Slot in aanloop naar het duel. "In de Champions League hebben we al gezien dat Barcelona en Sevilla zich moeiteloos hebben geplaatst voor de volgende ronde. Wij spelen tegen een elftal dat in de Spaanse competitie hoger staat dan deze teams."
Eerder verloor AZ in San Sebastian met 1-0. Slot: "In de tijd dat ik hier zit heb ik AZ nog nooit zo kansloos gezien. We kwamen weinig aan de bal en gaven veel kansen weg. Toch geloof ik zeker dat het nu beter kan. We moeten een groter aandeel in het spel krijgen en onder druk minder fouten in de opbouw maken. Met David Silva missen zij bovendien één van hun beste spelers. Dat is voor ons geen nadeel."
Het afgelopen weekeinde won AZ van Emmen, na een moeizame competitiestart al weer de derde zege in de eredivisie op rij. Slot noemde de voorbereiding op de ontmoeting met de Spanjaarden de afgelopen dagen 'heerlijk rustig'. Eerder dit seizoen werd de club getroffen door een uitbraak van het coronavirus. "Nu test iedereen negatief", zegt Slot. "In dit opzicht is de spanning enorm afgenomen. Dat is heel prettig."
Nieuwe kansen
Bruno Martins Indi toonde zich eveneens optimistisch. "We hebben het in Spanje heel moeilijk gehad. Zij waren heel agressief, zetten veel druk en daar kwamen wij niet onderuit. Maar nu is er een nieuwe ronde met nieuwe kansen, zal ik maar zeggen. We moeten laten zien dat we veel beter kunnen."
De ontmoeting in de Europa League is ongetwijfeld anders dan doorgaans in de nationale competitie, zegt de verdediger. "Dat is logisch. Maar dat wil niet zeggen dat we geen mogelijkheden gaan krijgen. Wij hebben de disciplines om er in dit soort wedstrijden het maximale uit te halen. Avonden als deze zijn mooie meetmomenten om er achter de komen waar je staat. Dat geldt voor de club, maar ook voor mij persoonlijk."
Na drie duels delen AZ, Sociedad en Napoli de koppositie met 6 punten. Eén van de drie moet afvallen. Slot: "We zullen daarom zeker één van de twee rechtstreekse confrontaties tegen deze tegenstanders moeten winnen. Wat mij betreft doen we dat dan maar meteen tegen Sociedad."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
9 uur geleden