AZ-trainer Slot: we spelen tegen de top van Europa
ALKMAAR (ANP) - AZ treft donderdag in de groepsfase van de Europa League met Real Sociedad een tegenstander uit de top van Europa. Dat zei trainer Arne Slot in aanloop naar het duel. "In de Champions League hebben we al gezien dat Barcelona en Sevilla zich moeiteloos hebben geplaatst voor de volgende ronde. Wij spelen tegen een elftal dat in de Spaanse competitie hoger staat dan deze teams."
Eerder verloor AZ in San Sebastian met 1-0. Slot: "In de tijd dat ik hier zit heb ik AZ nog nooit zo kansloos gezien. We kwamen weinig aan de bal en gaven veel kansen weg. Toch geloof ik zeker dat het nu beter kan. We moeten een groter aandeel in het spel krijgen en onder druk minder fouten in de opbouw maken. Met David Silva missen zij bovendien één van hun beste spelers. Dat is voor ons geen nadeel."
Het afgelopen weekeinde won AZ van Emmen, na een moeizame competitiestart al weer de derde zege in de eredivisie op rij. Slot noemde de voorbereiding op de ontmoeting met de Spanjaarden de afgelopen dagen 'heerlijk rustig'. Eerder dit seizoen werd de club getroffen door een uitbraak van het coronavirus. "Nu test iedereen negatief", zegt Slot. "In dit opzicht is de spanning enorm afgenomen. Dat is heel prettig."
Nieuwe kansen
Bruno Martins Indi toonde zich eveneens optimistisch. "We hebben het in Spanje heel moeilijk gehad. Zij waren heel agressief, zetten veel druk en daar kwamen wij niet onderuit. Maar nu is er een nieuwe ronde met nieuwe kansen, zal ik maar zeggen. We moeten laten zien dat we veel beter kunnen."
De ontmoeting in de Europa League is ongetwijfeld anders dan doorgaans in de nationale competitie, zegt de verdediger. "Dat is logisch. Maar dat wil niet zeggen dat we geen mogelijkheden gaan krijgen. Wij hebben de disciplines om er in dit soort wedstrijden het maximale uit te halen. Avonden als deze zijn mooie meetmomenten om er achter de komen waar je staat. Dat geldt voor de club, maar ook voor mij persoonlijk."
Na drie duels delen AZ, Sociedad en Napoli de koppositie met 6 punten. Eén van de drie moet afvallen. Slot: "We zullen daarom zeker één van de twee rechtstreekse confrontaties tegen deze tegenstanders moeten winnen. Wat mij betreft doen we dat dan maar meteen tegen Sociedad."
Meer uit Voetbal
SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
18 uur geleden