AZ-trainer Slot: we spelen tegen de top van Europa
ALKMAAR (ANP) - AZ treft donderdag in de groepsfase van de Europa League met Real Sociedad een tegenstander uit de top van Europa. Dat zei trainer Arne Slot in aanloop naar het duel. "In de Champions League hebben we al gezien dat Barcelona en Sevilla zich moeiteloos hebben geplaatst voor de volgende ronde. Wij spelen tegen een elftal dat in de Spaanse competitie hoger staat dan deze teams."
Eerder verloor AZ in San Sebastian met 1-0. Slot: "In de tijd dat ik hier zit heb ik AZ nog nooit zo kansloos gezien. We kwamen weinig aan de bal en gaven veel kansen weg. Toch geloof ik zeker dat het nu beter kan. We moeten een groter aandeel in het spel krijgen en onder druk minder fouten in de opbouw maken. Met David Silva missen zij bovendien één van hun beste spelers. Dat is voor ons geen nadeel."
Het afgelopen weekeinde won AZ van Emmen, na een moeizame competitiestart al weer de derde zege in de eredivisie op rij. Slot noemde de voorbereiding op de ontmoeting met de Spanjaarden de afgelopen dagen 'heerlijk rustig'. Eerder dit seizoen werd de club getroffen door een uitbraak van het coronavirus. "Nu test iedereen negatief", zegt Slot. "In dit opzicht is de spanning enorm afgenomen. Dat is heel prettig."
Nieuwe kansen
Bruno Martins Indi toonde zich eveneens optimistisch. "We hebben het in Spanje heel moeilijk gehad. Zij waren heel agressief, zetten veel druk en daar kwamen wij niet onderuit. Maar nu is er een nieuwe ronde met nieuwe kansen, zal ik maar zeggen. We moeten laten zien dat we veel beter kunnen."
De ontmoeting in de Europa League is ongetwijfeld anders dan doorgaans in de nationale competitie, zegt de verdediger. "Dat is logisch. Maar dat wil niet zeggen dat we geen mogelijkheden gaan krijgen. Wij hebben de disciplines om er in dit soort wedstrijden het maximale uit te halen. Avonden als deze zijn mooie meetmomenten om er achter de komen waar je staat. Dat geldt voor de club, maar ook voor mij persoonlijk."
Na drie duels delen AZ, Sociedad en Napoli de koppositie met 6 punten. Eén van de drie moet afvallen. Slot: "We zullen daarom zeker één van de twee rechtstreekse confrontaties tegen deze tegenstanders moeten winnen. Wat mij betreft doen we dat dan maar meteen tegen Sociedad."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
18 uur geleden