
AZ-trainer Slot hoopt op internationals tegen FC Emmen
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Arne Slot heeft goede hoop dat Jonas Svensson, Teun Koopmeiners en Dani de Wit zondag tegen FC Emmen weer inzetbaar zijn. De drie internationals keerden met lichte klachten terug van hun interlandverplichtingen, maar sloten vrijdag weer aan bij de groepstraining.
"Ik hoop en verwacht ze zondag beschikbaar te hebben", zei Slot bij AZ TV. "Maar we gaan uiteraard geen risico nemen omdat we de komende 36 dagen 11 wedstrijden spelen."
Over het meedoen van middenvelder Fredrik Midtsjø bestaat nog onduidelijkheid. Hij behoorde tot de Noorse selectie die vorige week werd opgeschrikt door een coronageval. Omar Elabdellaoui testte positief en dat was voor het Noorse ministerie van Volksgezondheid aanleiding om de voetballers te verbieden naar Roemenië te gaan voor een wedstrijd in de Nations League. De gezondheidsdienst in Oslo adviseerde om 10 dagen in quarantaine te gaan. Dat advies negeerde AZ en de club liet Midtsjø gewoon meetrainen met de selectie.
Besmettingen
"We testen hem iedere dag en houden hem met name binnen goed apart van de groep", liet Slot weten. "Midtsjø is niet in nauw contact geweest met de besmette jongen. Inmiddels zitten we op dag zes of zeven nadat die besmetting is vastgesteld. Eigenlijk is er geen risico meer, maar om alles uit te sluiten houden we hem zoveel mogelijk buiten de groep."
Ook de langdurig geblesseerden Ron Vlaar en Jordy Clasie zijn terug op het trainingsveld. Zondagavond (20.00 uur) speelt AZ de thuiswedstrijd tegen FC Emmen.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
6 uur geledenPARMA (ANP) - Mark van Bommel is een kandidaat voor de functie van hoofdtrainer van Parma. Volgens Italiaanse media heeft hij al met de Italiaanse club gesproken. Parma zou ook Alberto Gilardino en Daniele De Rossi op een lijstje hebben gezet.
6 uur geledenSALERNO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft om een onderzoek gevraagd naar de ernstige voedselvergiftiging onder spelers en stafleden. Volgens sommige Italiaanse media is er sprake van opzet. "We willen graag de oorzaak weten", liet clubdirecteur Maurizio Milan weten in een verklaring.
8 uur geledenZEIST (ANP) - NAC Breda treedt komend seizoen toe tot de Eredivisie voor vrouwen. De Brabantse club neemt de plek in van Fortuna Sittard, dat onlangs bekendmaakte te stoppen met de vrouwenafdeling.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn eerste zomeraankoop binnen. De club uit Enschede heeft Thomas van den Belt voor vier seizoenen vastgelegd. De 23-jarige middenvelder komt over van Feyenoord, waar hij niet doorbrak. Afgelopen seizoen speelde Van den Belt op huurbasis voor het Spaanse SD Castellón.
14 uur geleden