AZ-trainer Slot: groot contrast tussen dit en vorig seizoen
KIEV (ANP) - Dat AZ "zeer teleurgesteld" is over het mislopen van het hoofdtoernooi van de Champions League is volgens trainer Arne Slot illustratief voor de progressie die de club de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. AZ verloor in de derde voorronde met 2-0 van Dinamo Kiev en is veroordeeld tot de Europa League, terwijl het bereiken van dat toernooi vorig jaar nog groots werd gevierd.
"Ik heb benadrukt dat het contrast heel groot is tussen dit seizoen en vorig seizoen. Vorig jaar hebben we een half uur staan juichen voor het uitvak", aldus Slot, die zijn ploeg vorig jaar rond deze tijd met 4-1 zag winnen van Antwerp FC, tegenover het clubkanaal.
"We hebben een heel mooie ontwikkeling doorgemaakt, want nu zijn we zeer teleurgesteld dat we in de groepsfase van de Europa League moeten spelen. Dit is voor ons de eerste serieuze teleurstelling in anderhalf jaar tijd, afgezien van de uitschakeling in de beker door NAC. Ik ben heel benieuwd hoe zaterdag de reactie zal zijn, want dan staat PEC Zwolle alweer voor de deur."
Volgens Slot is er een stijgende lijn zichtbaar in de resultaten van AZ. "Toen ik hier drie jaar geleden kwam hadden we überhaupt geen Europees voetbal. Sindsdien hebben we heel wat mooie Europese wedstrijden gespeeld", aldus de trainer. "Al had ik natuurlijk liever deze teleurstelling niet gevoeld. Omdat ik ook weet hoe mooi het kan zijn als je nog verder in de Champions League komt."
Voor AZ wordt het duel met PEC Zwolle de eerste van de competitie. Afgelopen weekend werd het duel met FC Utrecht uit het programma gehaald om de Alkmaarders zich zo goed mogelijk te laten voorbereiden op de wedstrijd in Kiev.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
7 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
8 uur geleden