AZ-trainer Slot: groot contrast tussen dit en vorig seizoen
KIEV (ANP) - Dat AZ "zeer teleurgesteld" is over het mislopen van het hoofdtoernooi van de Champions League is volgens trainer Arne Slot illustratief voor de progressie die de club de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. AZ verloor in de derde voorronde met 2-0 van Dinamo Kiev en is veroordeeld tot de Europa League, terwijl het bereiken van dat toernooi vorig jaar nog groots werd gevierd.
"Ik heb benadrukt dat het contrast heel groot is tussen dit seizoen en vorig seizoen. Vorig jaar hebben we een half uur staan juichen voor het uitvak", aldus Slot, die zijn ploeg vorig jaar rond deze tijd met 4-1 zag winnen van Antwerp FC, tegenover het clubkanaal.
"We hebben een heel mooie ontwikkeling doorgemaakt, want nu zijn we zeer teleurgesteld dat we in de groepsfase van de Europa League moeten spelen. Dit is voor ons de eerste serieuze teleurstelling in anderhalf jaar tijd, afgezien van de uitschakeling in de beker door NAC. Ik ben heel benieuwd hoe zaterdag de reactie zal zijn, want dan staat PEC Zwolle alweer voor de deur."
Volgens Slot is er een stijgende lijn zichtbaar in de resultaten van AZ. "Toen ik hier drie jaar geleden kwam hadden we überhaupt geen Europees voetbal. Sindsdien hebben we heel wat mooie Europese wedstrijden gespeeld", aldus de trainer. "Al had ik natuurlijk liever deze teleurstelling niet gevoeld. Omdat ik ook weet hoe mooi het kan zijn als je nog verder in de Champions League komt."
Voor AZ wordt het duel met PEC Zwolle de eerste van de competitie. Afgelopen weekend werd het duel met FC Utrecht uit het programma gehaald om de Alkmaarders zich zo goed mogelijk te laten voorbereiden op de wedstrijd in Kiev.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
34 minuten geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
2 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
10 uur geleden