Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Slot: als we verliezen van Napoli liggen we eruit

AZ-trainer Slot: als we verliezen van Napoli liggen we eruit

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen koploper Napoli eigenlijk maar één opdracht en dat is winnen. De situatie in groep F van de Europa League is voor de Alkmaarders immers niet al te gunstig. Bij een nederlaag op eigen veld tegen de sterke Italianen is de kans groot dat het Europese avontuur dan al voorbij is, aangezien concurrent Real Sociedad waarschijnlijk wel thuis weet te winnen van het nog puntloze HNK Rijeka.

AZ-trainer Arne Slot onderkende woensdag de belangen. "Eén berekening kunnen we wat mij betreft maken: als we verliezen zijn we uitgeschakeld. Ik ga ervan uit dat Sociedad in staat is om van Rijeka te winnen."

Aanvoerder Teun Koopmeiners had zelf ook een kleine rekensom gemaakt. Aan het slechtste scenario wilde hij echter niet denken. "Of winnen van Napoli reëel is? Dat denk ik wel, we hebben toch ook in Napels gewonnen? Kwalitatief hebben ze natuurlijk wel een heel goed team. We zullen top moeten zijn voor een goed resultaat."

Dertien spelers uit roulatie

AZ behaalde op 22 oktober in Napels een onverwachte zege (0-1). De Alkmaarse ploeg had destijds nog niet gewonnen in de Eredivisie en door een uitbraak van het coronavirus waren niet minder dan dertien spelers tijdelijk uit de roulatie. Met vereende krachten en ook met het nodige geluk werd het veel hoger aangeslagen Napoli verslagen.

"Het resultaat was goed in Italië, maar ons spel niet", blikte Koopmeiners terug. "We kwamen te weinig zelf aan voetballen toe en slaagden er ook niet in om veel druk op Napoli uit te oefenen. Als ploeg staan we er nu zeker beter voor. Dat kon je vorige week ook zien tegen Real Sociedad (0-0). We zijn in staat om tegen topploegen in Europa een goed resultaat te boeken en een goede partij te spelen."

Slot wist woensdag nog niet of aanvaller Myron Boadu in staat zal zijn om een hele wedstrijd te spelen. Hij had zondag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (1-2) last van kramp. Verdediger Jonas Svensson viel in dat duel met een beenblessure uit en komt deze maand waarschijnlijk niet meer in actie.

Slot rekent in Alkmaar op een andere wedstrijd dan in Napels. "Ik verwacht dat we Napoli meer partij gaan geven."

Meer uit Voetbal

Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

11 minuten geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

20 minuten geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

1 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

2 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

4 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

9 uur geleden