Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Slot: als we verliezen van Napoli liggen we eruit

AZ-trainer Slot: als we verliezen van Napoli liggen we eruit

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen koploper Napoli eigenlijk maar één opdracht en dat is winnen. De situatie in groep F van de Europa League is voor de Alkmaarders immers niet al te gunstig. Bij een nederlaag op eigen veld tegen de sterke Italianen is de kans groot dat het Europese avontuur dan al voorbij is, aangezien concurrent Real Sociedad waarschijnlijk wel thuis weet te winnen van het nog puntloze HNK Rijeka.

AZ-trainer Arne Slot onderkende woensdag de belangen. "Eén berekening kunnen we wat mij betreft maken: als we verliezen zijn we uitgeschakeld. Ik ga ervan uit dat Sociedad in staat is om van Rijeka te winnen."

Aanvoerder Teun Koopmeiners had zelf ook een kleine rekensom gemaakt. Aan het slechtste scenario wilde hij echter niet denken. "Of winnen van Napoli reëel is? Dat denk ik wel, we hebben toch ook in Napels gewonnen? Kwalitatief hebben ze natuurlijk wel een heel goed team. We zullen top moeten zijn voor een goed resultaat."

Dertien spelers uit roulatie

AZ behaalde op 22 oktober in Napels een onverwachte zege (0-1). De Alkmaarse ploeg had destijds nog niet gewonnen in de Eredivisie en door een uitbraak van het coronavirus waren niet minder dan dertien spelers tijdelijk uit de roulatie. Met vereende krachten en ook met het nodige geluk werd het veel hoger aangeslagen Napoli verslagen.

"Het resultaat was goed in Italië, maar ons spel niet", blikte Koopmeiners terug. "We kwamen te weinig zelf aan voetballen toe en slaagden er ook niet in om veel druk op Napoli uit te oefenen. Als ploeg staan we er nu zeker beter voor. Dat kon je vorige week ook zien tegen Real Sociedad (0-0). We zijn in staat om tegen topploegen in Europa een goed resultaat te boeken en een goede partij te spelen."

Slot wist woensdag nog niet of aanvaller Myron Boadu in staat zal zijn om een hele wedstrijd te spelen. Hij had zondag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (1-2) last van kramp. Verdediger Jonas Svensson viel in dat duel met een beenblessure uit en komt deze maand waarschijnlijk niet meer in actie.

Slot rekent in Alkmaar op een andere wedstrijd dan in Napels. "Ik verwacht dat we Napoli meer partij gaan geven."

Meer uit Voetbal

Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

10 minuten geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

38 minuten geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

4 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

5 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

5 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

9 uur geleden