Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Slot: als we verliezen van Napoli liggen we eruit

AZ-trainer Slot: als we verliezen van Napoli liggen we eruit

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen koploper Napoli eigenlijk maar één opdracht en dat is winnen. De situatie in groep F van de Europa League is voor de Alkmaarders immers niet al te gunstig. Bij een nederlaag op eigen veld tegen de sterke Italianen is de kans groot dat het Europese avontuur dan al voorbij is, aangezien concurrent Real Sociedad waarschijnlijk wel thuis weet te winnen van het nog puntloze HNK Rijeka.

AZ-trainer Arne Slot onderkende woensdag de belangen. "Eén berekening kunnen we wat mij betreft maken: als we verliezen zijn we uitgeschakeld. Ik ga ervan uit dat Sociedad in staat is om van Rijeka te winnen."

Aanvoerder Teun Koopmeiners had zelf ook een kleine rekensom gemaakt. Aan het slechtste scenario wilde hij echter niet denken. "Of winnen van Napoli reëel is? Dat denk ik wel, we hebben toch ook in Napels gewonnen? Kwalitatief hebben ze natuurlijk wel een heel goed team. We zullen top moeten zijn voor een goed resultaat."

Dertien spelers uit roulatie

AZ behaalde op 22 oktober in Napels een onverwachte zege (0-1). De Alkmaarse ploeg had destijds nog niet gewonnen in de Eredivisie en door een uitbraak van het coronavirus waren niet minder dan dertien spelers tijdelijk uit de roulatie. Met vereende krachten en ook met het nodige geluk werd het veel hoger aangeslagen Napoli verslagen.

"Het resultaat was goed in Italië, maar ons spel niet", blikte Koopmeiners terug. "We kwamen te weinig zelf aan voetballen toe en slaagden er ook niet in om veel druk op Napoli uit te oefenen. Als ploeg staan we er nu zeker beter voor. Dat kon je vorige week ook zien tegen Real Sociedad (0-0). We zijn in staat om tegen topploegen in Europa een goed resultaat te boeken en een goede partij te spelen."

Slot wist woensdag nog niet of aanvaller Myron Boadu in staat zal zijn om een hele wedstrijd te spelen. Hij had zondag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (1-2) last van kramp. Verdediger Jonas Svensson viel in dat duel met een beenblessure uit en komt deze maand waarschijnlijk niet meer in actie.

Slot rekent in Alkmaar op een andere wedstrijd dan in Napels. "Ik verwacht dat we Napoli meer partij gaan geven."

Meer uit Voetbal

Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

25 minuten geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

28 minuten geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard geblesseerd en strompelde van het veld.

32 minuten geleden
Ajax begint met Zintsjenko en Mokio tegen Fortuna Sittard

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko debuteert in de basisformatie van Ajax. De van Arsenal overgekomen speler uit Oekraïne begint om 20.00 uur aan het thuisduel met Fortuna Sittard.

1 uur geleden
NAC boekt belangrijke zege op Heracles in strijd tegen degradatie

ALMELO (ANP) - NAC Breda heeft een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie geboekt. De club won de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (0-1). Clint Leemans benutte in de tachtigste minuut een strafschop.

1 uur geleden
Kane maakt vijfhonderdste treffer bij simpele zege Bayern München

BREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.

3 uur geleden
Ronaldo beëindigt staking en keert terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.

4 uur geleden