Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-spelers Wijndal en Stengs nu wél met een lach naar Oranje

AZ-spelers Wijndal en Stengs nu wél met een lach naar Oranje

HEERENVEEN (ANP) - Owen Wijndal en Calvin Stengs melden zich maandag met een veel beter humeur bij Oranje dan een maand geleden. AZ verspeelde 4 oktober in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam een voorsprong van liefst vier doelpunten (4-4), waarna met het Nederlands elftal duels volgden met Mexico (0-1), Bosnië en Herzegovina (0-0) en Italië (1-1).

AZ is de mindere seizoensstart inmiddels te boven en speelde zondag bij sc Heerenveen (0-3) volgens trainer Arne Slot de beste wedstrijd van dit seizoen. Linksback Wijndal, die tegen Mexico zijn debuut maakte als international, deelt die mening. "Over 90 minuten gezien was dit zeker onze beste prestatie, al vond ik onze eerste helft tegen Sparta ook heel goed."

De 20-jarige Wijndal kreeg veel complimenten van Slot. De coach oordeelde dat de geboren Zaandammer in de met 1-0 verloren uitwedstrijd tegen Real Sociedad van donderdag in de Europa League als een van de weinigen overeind blijft. Ook tegen Heerenveen kwam het meeste gevaar weer van de linkerflank van AZ, met Wijndal en linksbuiten Jesper Karlsson. Karlsson, die is gehaald als vervanger van de naar Sevilla vertrokken Oussama Idrissi, heeft zich snel aangepast.

"De band met Idrissi was heel bijzonder", zegt Wijndal. "Dat kom ik ook niet zo snel meer tegen, denk ik. We waren zo goed op elkaar ingespeeld. We wisten precies van elkaar wat er ging gebeuren. Maar ik denk dat Jesper het echt heel goed doet. Het is anders omdat hij geen Nederlands praat, dus het is wat moeilijker om hem te coachen. Hij kan hartstikke goed voetballen."

Na vijf gelijke spelen in de eerste vijf duels, is het chagrijn bij AZ met zeges op RKC Waalwijk (3-0) en sc Heerenveen grotendeels verdwenen. De Noord-Hollanders groeien langzaam toe naar de vorm van vorig seizoen. Ook Stengs, die voorlopig op twee interlands staat, begint weer beter te voetballen. "Ik denk dat Heerenveen totaal niet in de wedstrijd is gekomen. Dat was de verdienste van ons. We waren goed aan de bal. De uitdaging is nu om dit, met deze intensiteit, elke wedstrijd te laten zien", aldus de buitenspeler.

Wijndal en Stengs hopen langzaamaan ook toe te groeien naar een wat belangrijkere rol bij Oranje. Voor de twee AZ'ers is het voorlopig al mooi genoeg om deel van de selectie van bondscoach Frank de Boer uit te maken. "Ik wil me laten zien en bewijzen dat ik erbij hoor. Het is mooi dat ik nu gelijk bij de selectie zit, vorige keer werd ik er nog later aan toegevoegd", aldus Stengs. En Wijndal: "Ik hoop weer op minuten. Het is een droom die uitkomt voor mij, om daar te zijn. Ik wil er nu voor altijd bijblijven. Het blijft het Nederlands elftal."

Meer uit Voetbal

Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

5 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

6 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

14 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

15 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

15 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

15 uur geleden