AZ recht rug in Conference League en verslaat Legia Warschau
ALKMAAR (ANP) - Door een 1-0-zege op Legia Warschau heeft AZ zich in groep E van de Conference League hersteld van de zeperd bij Zrinjski Mostar (4-3) van twee weken terug. De Alkmaarders speelden bijna een halfuur met tien man na een rode kaart voor Mayckel Lahdo.
AZ had genoeg aan een doelpunt van Vangelis Pavlidis. De Griekse spits tikte de bal kort na rust binnen, na voorbereidend werk van Myron van Brederode en Dani de Wit.
In de eerste helft zette Legia Warschau hoog druk bij de opbouw van AZ, dat daardoor moeite had om tot kansen te komen. Alleen linksback David Møller Wolfe kwam een keer dichtbij, maar Legia-keeper Kacper Tobiasz hield zijn doel schoon.
Aston Villa
Lahdo kreeg vervolgens na 66 minuten direct rood, nadat de aanvaller met zijn te hoog geheven linkerbeen het hoofd van Yuri Ribeiro raakte. Ondanks de numerieke minderheid hield AZ in het restant stand. In dezelfde groep versloeg Aston Villa het Bosnische Zrinjski Mostar met 1-0, waardoor alle vier de teams nu op 3 punten staan.
AZ vervolgt zijn Europese avontuur op 26 oktober thuis tegen Aston Villa. Zondag gaat de ploeg van trainer Pascal Jansen in de Eredivisie op bezoek bij Ajax.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
18 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
19 uur geleden