Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na gelijkspel bij FK Jablonec zeker van achtste finales

AZ na gelijkspel bij FK Jablonec zeker van achtste finales

JABLONEC NAD NISOU (ANP) - AZ is doorgedrongen tot de achtste finales van de Conference League, het nieuwe Europese toernooi van de UEFA. De formatie van trainer Pascal Jansen is zeker van de eerste plaats in de groep, na het gelijkspel (1-1) bij FK Jablonec.

Al na 7 minuten kwamen de Tsjechen op voorsprong. Milos Kratochvil verlengde een vrije trap van Jan Krob met het hoofd en zag de bal met een curieuze boog over doelman Peter Vindahl Jensen heen gaan.

Pas tegen het einde van de eerste helft kreeg AZ wat mogelijkheden. Dat leidde tot schoten van Jordy Clasie en Vangelis Pavlidis, die beide nog werden geblokt.

Vervolgens had de toegenomen druk wel de gelijkmaker tot gevolg. Håkon Evjen, die als basisspeler de voorkeur had gekregen boven Albert Gudmundsson, maakte de treffer op aangeven van Pavlidis.

Aardige poging

Ook na de hervatting kabbelde het duel min of meer voort. Er was een aardige poging van Jesper Karlsson, maar die slaagde er net niet in doelman Jan Hanuš met een boogballetje te verrassen. Clasie schoot hard, maar ietwat 'wild' naast. Aan de andere kant gaven de Alkmaarders echter vrijwel geen kansen meer weg.

Jaroslav Zelený van de thuisclub ontsnapte halverwege de tweede helft aan rood, na een grove overtreding op Evjen. De Oostenrijkse scheidsrechter Manuel Schüttengruber volstond vreemd genoeg met geel. De Noorse aanvaller viel enkele minuten later geblesseerd uit.

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

4 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

5 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

5 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

6 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

6 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

6 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

6 uur geleden