Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ mogelijk zonder Martins Indi in Heerenveen

AZ mogelijk zonder Martins Indi in Heerenveen

ALKMAAR (ANP) - AZ kan zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen mogelijk geen beroep doen op Bruno Martins Indi. De centrale verdediger heeft last van een lichte hamstringblessure en ontbrak daarom vrijdag op de training.

In Friesland zit Maarten Martens voor de tweede keer op de bank als hoofdtrainer van AZ. De Belg volgde onlangs Pascal Jansen op. "Het is wel even zoeken met de nieuwe staf en de jongens", zei Martens vrijdag tijdens een persmoment. "Maar het loopt wel meteen goed. We trainen goed en bereiden ons goed voor op de volgende wedstrijd. Er komen wat anderen dingen bij kijken, dus het is wel even aanpassen. Dat zorgt ervoor dat het wat drukker is, maar dat is prima."

Bij zijn debuut kwam Martens met zijn ploeg niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen PEC Zwolle. Tegen Heerenveen mikt AZ op de eerste zege in de Eredivisie sinds 9 december. Toen werd Almere City met 4-1 verslagen. "Heerenveen is een ploeg die een goede periode heeft gehad, waarin ze wel wat punten haalden", aldus de trainer. "De laatste tijd was dat wel moeilijker voor ze. Heerenveen zal niet overlopen van het vertrouwen, maar ze zullen wel gebrand zijn op een reactie na vorig weekend. Ze spelen thuis, dus ik verwacht een agressief Heerenveen." De Friezen verloren vorige week met 3-0 van Excelsior.

Heerenveen - AZ begint zondag om 12.15 uur.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

8 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

9 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

9 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

10 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

11 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

12 uur geleden