AZ moet geduld hebben na late zege Dnipro-1 in Liechtenstein
VADUZ (ANP) - AZ heeft zich nog niet geplaatst voor de knock-outfase van de Conference League. De Alkmaarders zagen concurrent Dnipro-1 door een late treffer met 2-1 winnen op bezoek bij FC Vaduz. Eerder op de avond verloor de ploeg van trainer Pascal Jansen met 1-0 van Apollon Limassol.
De nummers 1 en 2 van elke groep gaan door naar de knock-outfase. AZ staat met 9 punten uit vier wedstrijden op de eerste plaats. Naaste belager Dnipro heeft 7 punten, Limassol volgt met 4 punten en Vaduz is hekkensluiter met 2 punten.
Dnipro kwam in Liechtenstein na 25 minuten op voorsprong via Yanis Hamache. Elmin Rastoder maakte namens Vaduz vijf minuten later de 1-1. In de blessuretijd bezorgde Artem Dovbyk de Oekraïners alsnog de zege: 1-2.
AZ speelt zijn volgende wedstrijd in de Conference League op 27 oktober in Liechtenstein tegen Vaduz. De koploper van de Eredivisie sluit op 3 november in eigen stadion af tegen Dnipro.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
22 uur geleden