AZ mist Wijndal mogelijk ook in return tegen Heerenveen
ALKMAAR (ANP) - Het is nog onzeker of AZ-aanvoerder Owen Wijndal zondag in de return tegen sc Heerenveen in de play-offs om Europees voetbal kan meedoen. De linksback miste de verloren heenwedstrijd in Friesland (3-2) vanwege liesklachten. Later wordt besloten of hij kan spelen, zei trainer Pascal Jansen in zijn voorbeschouwing. Dat geldt ook voor verdediger Yukinari Sugawara.
AZ stond tot de 90e minuut met 2-1 voor, maar verloor de wedstrijd toch nog. "We speelden een zeer verdienstelijke partij", aldus Jansen. "Tot de 90e minuut is er eigenlijk geen centje pijn en hebben we nergens last van." Na de gelijkmaker zag de trainer zijn ploeg toch in de problemen komen. "Als je wat meer de rust bewaart blijf je daar van weg. Maar dat krijgen we niet voor elkaar en vervolgens valt hij op fraaie wijze alsnog binnen."
"We hebben alle vertrouwen in de returnwedstrijd, ondanks alle negatieve emoties die natuurlijk wel boven komen drijven", is de trainer toch van mening. "We hebben aangetoond dat we in staat zijn Heerenveen de baas te zijn."
Tobiasen
Heerenveen-trainer Ole Tobiasen ziet AZ nog steeds als favoriet. "Nog steeds hebben we niets te verliezen", zegt hij op de website van zijn club. "AZ moet. Het is maar één goal verschil. We rekenen onszelf zeker nog niet rijk. Het kan nog steeds alle kanten op."
Het duel begint zondag om 14.30 uur in Alkmaar. De andere halve finale is tussen Vitesse en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
22 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
15 uur geleden