AZ mist Wijndal mogelijk ook in return tegen Heerenveen
ALKMAAR (ANP) - Het is nog onzeker of AZ-aanvoerder Owen Wijndal zondag in de return tegen sc Heerenveen in de play-offs om Europees voetbal kan meedoen. De linksback miste de verloren heenwedstrijd in Friesland (3-2) vanwege liesklachten. Later wordt besloten of hij kan spelen, zei trainer Pascal Jansen in zijn voorbeschouwing. Dat geldt ook voor verdediger Yukinari Sugawara.
AZ stond tot de 90e minuut met 2-1 voor, maar verloor de wedstrijd toch nog. "We speelden een zeer verdienstelijke partij", aldus Jansen. "Tot de 90e minuut is er eigenlijk geen centje pijn en hebben we nergens last van." Na de gelijkmaker zag de trainer zijn ploeg toch in de problemen komen. "Als je wat meer de rust bewaart blijf je daar van weg. Maar dat krijgen we niet voor elkaar en vervolgens valt hij op fraaie wijze alsnog binnen."
"We hebben alle vertrouwen in de returnwedstrijd, ondanks alle negatieve emoties die natuurlijk wel boven komen drijven", is de trainer toch van mening. "We hebben aangetoond dat we in staat zijn Heerenveen de baas te zijn."
Tobiasen
Heerenveen-trainer Ole Tobiasen ziet AZ nog steeds als favoriet. "Nog steeds hebben we niets te verliezen", zegt hij op de website van zijn club. "AZ moet. Het is maar één goal verschil. We rekenen onszelf zeker nog niet rijk. Het kan nog steeds alle kanten op."
Het duel begint zondag om 14.30 uur in Alkmaar. De andere halve finale is tussen Vitesse en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
4 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
46 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
58 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
9 uur geleden