AZ mist Wijndal mogelijk ook in return tegen Heerenveen
ALKMAAR (ANP) - Het is nog onzeker of AZ-aanvoerder Owen Wijndal zondag in de return tegen sc Heerenveen in de play-offs om Europees voetbal kan meedoen. De linksback miste de verloren heenwedstrijd in Friesland (3-2) vanwege liesklachten. Later wordt besloten of hij kan spelen, zei trainer Pascal Jansen in zijn voorbeschouwing. Dat geldt ook voor verdediger Yukinari Sugawara.
AZ stond tot de 90e minuut met 2-1 voor, maar verloor de wedstrijd toch nog. "We speelden een zeer verdienstelijke partij", aldus Jansen. "Tot de 90e minuut is er eigenlijk geen centje pijn en hebben we nergens last van." Na de gelijkmaker zag de trainer zijn ploeg toch in de problemen komen. "Als je wat meer de rust bewaart blijf je daar van weg. Maar dat krijgen we niet voor elkaar en vervolgens valt hij op fraaie wijze alsnog binnen."
"We hebben alle vertrouwen in de returnwedstrijd, ondanks alle negatieve emoties die natuurlijk wel boven komen drijven", is de trainer toch van mening. "We hebben aangetoond dat we in staat zijn Heerenveen de baas te zijn."
Tobiasen
Heerenveen-trainer Ole Tobiasen ziet AZ nog steeds als favoriet. "Nog steeds hebben we niets te verliezen", zegt hij op de website van zijn club. "AZ moet. Het is maar één goal verschil. We rekenen onszelf zeker nog niet rijk. Het kan nog steeds alle kanten op."
Het duel begint zondag om 14.30 uur in Alkmaar. De andere halve finale is tussen Vitesse en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
10 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
16 uur geleden