Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met nagenoeg complete groep richting Feyenoord

AZ met nagenoeg complete groep richting Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft geen blessures overgehouden aan de wedstrijd van donderdag tegen CFR Cluj (2-0) in de Conference League. Trainer Pascal Jansen heeft voor de topper van zondag in De Kuip tegen Feyenoord over bijna al zijn spelers de beschikking. Alleen de al langer aan zijn herstel werkende Thijs Oosting ontbreekt.

AZ won zeven van de laatste acht gespeelde duels en wil die lijn in Rotterdam doortrekken. "Daarbij zullen we wel in positiespel heel vast moeten zijn, waardoor we ook tegen Feyenoord het spel kunnen beheersen. Als je goed aan de bal bent en goed verdedigt, maak je daar de meeste kans op", aldus trainer Pascal Jansen, die blij is dat spits Vangelis Pavlidis na een wat moeizame start steeds beter zijn draai begint te vinden. "Pavlidis ligt sinds zijn komst onder een vergrootglas, terecht ook. Nu laat hij dingen zien waarvan we weten dat hij het kan en aan hem de taak om dit door te zetten."

AZ ontmoet zondag voor het eerst sinds zijn ontslag Arne Slot weer. De coach moest vertrekken toen de leiding van de Alkmaarders vernam dat hij gesprekken met Feyenoord had gevoerd om daar aan de slag te gaan. "Hij is hier wat minder plezierig weggegaan, maar hij heeft een mooie club gevonden en nu treffen we elkaar voor het eerst weer", aldus Jansen, die met Guus Til en Alireza Jahanbakhsh ook twee oud-spelers van AZ ontmoet.

"Guus is belangrijk met zijn energie, drive, loopvermogen en onverzettelijkheid, kwaliteiten die hij hier ook bij AZ heeft laten zien", aldus de coach van AZ. "Hij kwam van ver en speelde niet of nauwelijks in Rusland en Duitsland, maar ik ben blij voor Guus dat hij zijn geluk in het voetbal weer heeft gevonden. Guus en Ali zijn belangrijk, maar wij focussen niet op twee spelers. We moeten een plan hebben voor het hele team en dat moet ertoe leiden dat wij met de punten wegrijden uit Rotterdam. We willen graag dichter bij de plekken op de ranglijst komen die we nastreven."

AZ begint het duel met Feyenoord zondag met een achterstand van 7 punten op de Rotterdammers.

Meer uit Voetbal

Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

59 minuten geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

1 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

3 uur geleden
Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

21 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

1 dag geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 dag geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

1 dag geleden