AZ met nagenoeg complete groep richting Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft geen blessures overgehouden aan de wedstrijd van donderdag tegen CFR Cluj (2-0) in de Conference League. Trainer Pascal Jansen heeft voor de topper van zondag in De Kuip tegen Feyenoord over bijna al zijn spelers de beschikking. Alleen de al langer aan zijn herstel werkende Thijs Oosting ontbreekt.
AZ won zeven van de laatste acht gespeelde duels en wil die lijn in Rotterdam doortrekken. "Daarbij zullen we wel in positiespel heel vast moeten zijn, waardoor we ook tegen Feyenoord het spel kunnen beheersen. Als je goed aan de bal bent en goed verdedigt, maak je daar de meeste kans op", aldus trainer Pascal Jansen, die blij is dat spits Vangelis Pavlidis na een wat moeizame start steeds beter zijn draai begint te vinden. "Pavlidis ligt sinds zijn komst onder een vergrootglas, terecht ook. Nu laat hij dingen zien waarvan we weten dat hij het kan en aan hem de taak om dit door te zetten."
AZ ontmoet zondag voor het eerst sinds zijn ontslag Arne Slot weer. De coach moest vertrekken toen de leiding van de Alkmaarders vernam dat hij gesprekken met Feyenoord had gevoerd om daar aan de slag te gaan. "Hij is hier wat minder plezierig weggegaan, maar hij heeft een mooie club gevonden en nu treffen we elkaar voor het eerst weer", aldus Jansen, die met Guus Til en Alireza Jahanbakhsh ook twee oud-spelers van AZ ontmoet.
"Guus is belangrijk met zijn energie, drive, loopvermogen en onverzettelijkheid, kwaliteiten die hij hier ook bij AZ heeft laten zien", aldus de coach van AZ. "Hij kwam van ver en speelde niet of nauwelijks in Rusland en Duitsland, maar ik ben blij voor Guus dat hij zijn geluk in het voetbal weer heeft gevonden. Guus en Ali zijn belangrijk, maar wij focussen niet op twee spelers. We moeten een plan hebben voor het hele team en dat moet ertoe leiden dat wij met de punten wegrijden uit Rotterdam. We willen graag dichter bij de plekken op de ranglijst komen die we nastreven."
AZ begint het duel met Feyenoord zondag met een achterstand van 7 punten op de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
11 uur geleden