Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ knokt zich na vroege achterstand voorbij tiental RKC

AZ knokt zich na vroege achterstand voorbij tiental RKC

WAALWIJK (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats stevig in handen gehouden. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk al vrij vlot achter, maar wonnen alsnog: 1-3. RKC speelde de laatste 20 minuten met een man minder na een rode kaart voor Sylla Sow.

AZ behoudt 4 punten voorsprong op nummer 4 Vitesse, dat in blessuretijd won van PEC Zwolle (2-1). AZ heeft na 31 wedstrijden 64 punten en Vitesse 60. De nummer 3 mag de voorronden van de Europa League in en de nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de nieuwe Conference League. AZ hoopt ook nog steeds een beetje op de tweede plek, goed voor een plek in de voorronden van de Champions League. PSV heeft 3 verliespunten minder dan de Noord-Hollanders en ook een beter doelsaldo. PSV ontvangt zondag sc Heerenveen.

Teun Koopmeiners ontbrak zaterdag bij AZ. De aanvoerder is ziek. Tijjani Reijnders nam zijn plaats op het middenveld over en Owen Wijndal droeg de aanvoerdersband. In vergelijking met de 2-0 verloren topper van zondag tegen Ajax keerde ook rechtsback Jonas Svensson terug in het basisteam. Yukinari Sugawara was in de Johan Cruijff ArenA nog basisspeler.

Rode kaart

AZ-huurling Thijs Oosting bracht het tegen degradatie knokkende RKC in de 17e minuut op voorsprong na een goede steekpass van Richard van der Venne. Oosting stiftte de bal in het doel. De Waalwijkers konden niet heel lang van de voorsprong genieten. Calvin Stengs zette Albert Gudmundsson vrij voor de keeper en de IJslander maakte het na een goede individuele actie met een fraaie voetbeweging goed af.

Na rust was AZ beter. Bij de 1-2 in de 63e minuut was wel wat hulp van RKC nodig. Middenvelder Anas Tahiri raakte de bal niet goed en stelde Myron Boadu in staat richting het doel van RKC te lopen. De spits maakte het af: 1-2. RKC moest vanaf de 69e minuut met een man minder verder na rood voor Sylla Sow, die liggend op de grond met zijn voet richting het gezicht van Timo Letschert trapte.

Met een man meer maakte AZ nog één doelpunt. Stengs bepaalde in de 82e minuut, na een assist van Gudmundsson, de eindstand op 1-3.

Meer uit Voetbal

Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

14 minuten geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

10 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

12 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

12 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

22 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

23 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

1 dag geleden