AZ knokt zich na vroege achterstand voorbij tiental RKC
WAALWIJK (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats stevig in handen gehouden. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk al vrij vlot achter, maar wonnen alsnog: 1-3. RKC speelde de laatste 20 minuten met een man minder na een rode kaart voor Sylla Sow.
AZ behoudt 4 punten voorsprong op nummer 4 Vitesse, dat in blessuretijd won van PEC Zwolle (2-1). AZ heeft na 31 wedstrijden 64 punten en Vitesse 60. De nummer 3 mag de voorronden van de Europa League in en de nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de nieuwe Conference League. AZ hoopt ook nog steeds een beetje op de tweede plek, goed voor een plek in de voorronden van de Champions League. PSV heeft 3 verliespunten minder dan de Noord-Hollanders en ook een beter doelsaldo. PSV ontvangt zondag sc Heerenveen.
Teun Koopmeiners ontbrak zaterdag bij AZ. De aanvoerder is ziek. Tijjani Reijnders nam zijn plaats op het middenveld over en Owen Wijndal droeg de aanvoerdersband. In vergelijking met de 2-0 verloren topper van zondag tegen Ajax keerde ook rechtsback Jonas Svensson terug in het basisteam. Yukinari Sugawara was in de Johan Cruijff ArenA nog basisspeler.
Rode kaart
AZ-huurling Thijs Oosting bracht het tegen degradatie knokkende RKC in de 17e minuut op voorsprong na een goede steekpass van Richard van der Venne. Oosting stiftte de bal in het doel. De Waalwijkers konden niet heel lang van de voorsprong genieten. Calvin Stengs zette Albert Gudmundsson vrij voor de keeper en de IJslander maakte het na een goede individuele actie met een fraaie voetbeweging goed af.
Na rust was AZ beter. Bij de 1-2 in de 63e minuut was wel wat hulp van RKC nodig. Middenvelder Anas Tahiri raakte de bal niet goed en stelde Myron Boadu in staat richting het doel van RKC te lopen. De spits maakte het af: 1-2. RKC moest vanaf de 69e minuut met een man minder verder na rood voor Sylla Sow, die liggend op de grond met zijn voet richting het gezicht van Timo Letschert trapte.
Met een man meer maakte AZ nog één doelpunt. Stengs bepaalde in de 82e minuut, na een assist van Gudmundsson, de eindstand op 1-3.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
13 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
19 uur geleden