AZ knokt zich na vroege achterstand voorbij tiental RKC
WAALWIJK (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats stevig in handen gehouden. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk al vrij vlot achter, maar wonnen alsnog: 1-3. RKC speelde de laatste 20 minuten met een man minder na een rode kaart voor Sylla Sow.
AZ behoudt 4 punten voorsprong op nummer 4 Vitesse, dat in blessuretijd won van PEC Zwolle (2-1). AZ heeft na 31 wedstrijden 64 punten en Vitesse 60. De nummer 3 mag de voorronden van de Europa League in en de nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de nieuwe Conference League. AZ hoopt ook nog steeds een beetje op de tweede plek, goed voor een plek in de voorronden van de Champions League. PSV heeft 3 verliespunten minder dan de Noord-Hollanders en ook een beter doelsaldo. PSV ontvangt zondag sc Heerenveen.
Teun Koopmeiners ontbrak zaterdag bij AZ. De aanvoerder is ziek. Tijjani Reijnders nam zijn plaats op het middenveld over en Owen Wijndal droeg de aanvoerdersband. In vergelijking met de 2-0 verloren topper van zondag tegen Ajax keerde ook rechtsback Jonas Svensson terug in het basisteam. Yukinari Sugawara was in de Johan Cruijff ArenA nog basisspeler.
Rode kaart
AZ-huurling Thijs Oosting bracht het tegen degradatie knokkende RKC in de 17e minuut op voorsprong na een goede steekpass van Richard van der Venne. Oosting stiftte de bal in het doel. De Waalwijkers konden niet heel lang van de voorsprong genieten. Calvin Stengs zette Albert Gudmundsson vrij voor de keeper en de IJslander maakte het na een goede individuele actie met een fraaie voetbeweging goed af.
Na rust was AZ beter. Bij de 1-2 in de 63e minuut was wel wat hulp van RKC nodig. Middenvelder Anas Tahiri raakte de bal niet goed en stelde Myron Boadu in staat richting het doel van RKC te lopen. De spits maakte het af: 1-2. RKC moest vanaf de 69e minuut met een man minder verder na rood voor Sylla Sow, die liggend op de grond met zijn voet richting het gezicht van Timo Letschert trapte.
Met een man meer maakte AZ nog één doelpunt. Stengs bepaalde in de 82e minuut, na een assist van Gudmundsson, de eindstand op 1-3.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
6 uur geleden