Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ knokt zich na vroege achterstand voorbij tiental RKC

AZ knokt zich na vroege achterstand voorbij tiental RKC

WAALWIJK (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats stevig in handen gehouden. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk al vrij vlot achter, maar wonnen alsnog: 1-3. RKC speelde de laatste 20 minuten met een man minder na een rode kaart voor Sylla Sow.

AZ behoudt 4 punten voorsprong op nummer 4 Vitesse, dat in blessuretijd won van PEC Zwolle (2-1). AZ heeft na 31 wedstrijden 64 punten en Vitesse 60. De nummer 3 mag de voorronden van de Europa League in en de nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de nieuwe Conference League. AZ hoopt ook nog steeds een beetje op de tweede plek, goed voor een plek in de voorronden van de Champions League. PSV heeft 3 verliespunten minder dan de Noord-Hollanders en ook een beter doelsaldo. PSV ontvangt zondag sc Heerenveen.

Teun Koopmeiners ontbrak zaterdag bij AZ. De aanvoerder is ziek. Tijjani Reijnders nam zijn plaats op het middenveld over en Owen Wijndal droeg de aanvoerdersband. In vergelijking met de 2-0 verloren topper van zondag tegen Ajax keerde ook rechtsback Jonas Svensson terug in het basisteam. Yukinari Sugawara was in de Johan Cruijff ArenA nog basisspeler.

Rode kaart

AZ-huurling Thijs Oosting bracht het tegen degradatie knokkende RKC in de 17e minuut op voorsprong na een goede steekpass van Richard van der Venne. Oosting stiftte de bal in het doel. De Waalwijkers konden niet heel lang van de voorsprong genieten. Calvin Stengs zette Albert Gudmundsson vrij voor de keeper en de IJslander maakte het na een goede individuele actie met een fraaie voetbeweging goed af.

Na rust was AZ beter. Bij de 1-2 in de 63e minuut was wel wat hulp van RKC nodig. Middenvelder Anas Tahiri raakte de bal niet goed en stelde Myron Boadu in staat richting het doel van RKC te lopen. De spits maakte het af: 1-2. RKC moest vanaf de 69e minuut met een man minder verder na rood voor Sylla Sow, die liggend op de grond met zijn voet richting het gezicht van Timo Letschert trapte.

Met een man meer maakte AZ nog één doelpunt. Stengs bepaalde in de 82e minuut, na een assist van Gudmundsson, de eindstand op 1-3.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

22 minuten geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

1 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

2 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

3 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

4 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

17 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

17 uur geleden