AZ heeft De Wit en Odgaard terug voor duel met Apollon Limassol
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Pascal Jansen kan in de wedstrijd tegen Apollon Limassol in de Conference League een beroep doen op Dani de Wit. De middenvelder raakte licht geblesseerd in het duel met FC Groningen van zaterdag, maar de blessure viel mee. Hij trainde woensdag al weer mee met de groep.
Ook Jens Odgaard en Mees de Wit, die ontbraken in de wedstrijd tegen Groningen, zijn weer hersteld en inzetbaar, liet de coach weten. Vangelis Pavlidis en Håkon Evjen die langdurig geblesseerd zijn, zijn er nog niet bij. Volgens de coach gaat het heel goed met Håkon en Vangelis. "Ze maken hele grote sprongen, dus laten we hopen dat zich dat doorzet zodat zij snel weer aansluiten."
De Alkmaarders hebben 6 punten na twee zeges in de groepsfase tegen Dnipro-1 en FC Vaduz. De club van Cyprus heeft 1 punt. Verdediger Pantelis Hatzidiakos verwacht desondanks een sterke tegenstander. "Het is een voetballende tegenstander. Ze zijn misschien wel onderuitgegaan tegen Dnipro, maar dat zegt niks. Morgen beginnen we met 0-0 en is het aan ons scherp te starten."
Nog beter
Dat de Alkmaarders in de Eredivisie als enige nog ongeslagen zijn en aan kop gaan, zegt de Griekse voetballer ook niet zo veel voor deze wedstrijd. "We kijken elke keer van wedstrijd naar wedstrijd", zegt Hatzidiakos. "We zijn heel kritisch op onszelf. De enige die ons kan afstoppen zijn wijzelf. Wij zijn nooit tevreden. We willen steeds beter. Het seizoen is nog lang en we hebben er nu niks aan dat we bovenaan staan in de Eredivisie of de groep van de Conference League."
Hatzidiakos vindt dan ook dat de ploeg nog beter kan. "Een groot deel van de kern is intact gebleven ten opzichte van vorig jaar. Je ziet dat veel spelers groeien. Het zijn wel mooie statistieken, maar we hebben nog niks bereikt. Ik ben persoonlijk niet tevreden en ook als ik met de groep of met de trainer spreek willen we allemaal beter worden."
De wedstrijd in de Conference League begint donderdag om 21.00 uur in Alkmaar.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
13 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden