AZ heeft De Wit en Odgaard terug voor duel met Apollon Limassol
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Pascal Jansen kan in de wedstrijd tegen Apollon Limassol in de Conference League een beroep doen op Dani de Wit. De middenvelder raakte licht geblesseerd in het duel met FC Groningen van zaterdag, maar de blessure viel mee. Hij trainde woensdag al weer mee met de groep.
Ook Jens Odgaard en Mees de Wit, die ontbraken in de wedstrijd tegen Groningen, zijn weer hersteld en inzetbaar, liet de coach weten. Vangelis Pavlidis en Håkon Evjen die langdurig geblesseerd zijn, zijn er nog niet bij. Volgens de coach gaat het heel goed met Håkon en Vangelis. "Ze maken hele grote sprongen, dus laten we hopen dat zich dat doorzet zodat zij snel weer aansluiten."
De Alkmaarders hebben 6 punten na twee zeges in de groepsfase tegen Dnipro-1 en FC Vaduz. De club van Cyprus heeft 1 punt. Verdediger Pantelis Hatzidiakos verwacht desondanks een sterke tegenstander. "Het is een voetballende tegenstander. Ze zijn misschien wel onderuitgegaan tegen Dnipro, maar dat zegt niks. Morgen beginnen we met 0-0 en is het aan ons scherp te starten."
Nog beter
Dat de Alkmaarders in de Eredivisie als enige nog ongeslagen zijn en aan kop gaan, zegt de Griekse voetballer ook niet zo veel voor deze wedstrijd. "We kijken elke keer van wedstrijd naar wedstrijd", zegt Hatzidiakos. "We zijn heel kritisch op onszelf. De enige die ons kan afstoppen zijn wijzelf. Wij zijn nooit tevreden. We willen steeds beter. Het seizoen is nog lang en we hebben er nu niks aan dat we bovenaan staan in de Eredivisie of de groep van de Conference League."
Hatzidiakos vindt dan ook dat de ploeg nog beter kan. "Een groot deel van de kern is intact gebleven ten opzichte van vorig jaar. Je ziet dat veel spelers groeien. Het zijn wel mooie statistieken, maar we hebben nog niks bereikt. Ik ben persoonlijk niet tevreden en ook als ik met de groep of met de trainer spreek willen we allemaal beter worden."
De wedstrijd in de Conference League begint donderdag om 21.00 uur in Alkmaar.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
53 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
55 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
3 uur geleden