Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ boekt tegen Heerenveen grootste zege ooit (9-1) in Eredivisie

AZ boekt tegen Heerenveen grootste zege ooit (9-1) in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de grootste overwinning uit de clubgeschiedenis behaald. De Alkmaarders versloegen sc Heerenveen met liefst 9-1. Het record van de Alkmaarders dateerde uit 1977, toen met 9-2 werd gewonnen bij FC Amsterdam. Voor Heerenveen was het de eerste keer dat de club in het betaalde voetbal negen treffers incasseerde.

Troy Parrott scoorde liefst vier keer. Voor de Ierse spits waren het zijn eerste doelpunten voor AZ, dat hem in de zomer overnam van Excelsior. Parrott deelt nu de eerste plaats op de topscorerslijst van de Eredivisie met PSV'er Hirving Lozano.

AZ staat met 13 punten uit vijf duels stevig op de tweede plaats. Koploper PSV is nog zonder puntenverlies.

Geen vat meer

Sven Mijnans opende al in de vijfde minuut de score voor AZ. De middenvelder draaide zich knap vrij rond het zestienmetergebied en schoot via de binnenkant van de paal raak. Luuk Brouwers kopte Heerenveen in de negentiende minuut vanuit een vrije trap langszij. Dat betekende het eerste tegendoelpunt van AZ dit seizoen in de Eredivisie.

Daarna was het de beurt aan Parrott. Op aangeven van Ibrahim Sadiq schoot de aanvaller halverwege de eerste helft de 2-1 binnen. Kort na de pauze gebeurde nagenoeg hetzelfde. Opnieuw gaf Sadiq de bal vanaf de rechterkant laag voor en werkte Parrott af.

Sc Heerenveen had vervolgens totaal geen vat meer op de aanvallers van AZ. Clasie stelde Parrott in de 50e minuut in staat zijn derde doelpunt te maken en in de 56e minuut, nadat Wouter Goes de bal bij hem had bezorgd, scoorde Parrott opnieuw (5-1). Sadiq bekroonde een goede wedstrijd ook nog met een doelpunt. Invaller Mexx Meerdink maakte de 7-1 en ook Kristijan Belic en Zico Buurmeester, ook allebei invallers, scoorden nog (9-1). Het tiende doelpunt bleef Heerenveen bespaard.

Meer uit Voetbal

FC Groningen 'verbolgen' over weren van uitsupporters tegen Ajax

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.

12 minuten geleden
Geen uitsupporters bij play-offs FC Volendam en Ajax in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.

15 minuten geleden
Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

12 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

13 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

15 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

15 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

15 uur geleden