Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ boekt tegen Heerenveen grootste zege ooit (9-1) in Eredivisie

AZ boekt tegen Heerenveen grootste zege ooit (9-1) in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de grootste overwinning uit de clubgeschiedenis behaald. De Alkmaarders versloegen sc Heerenveen met liefst 9-1. Het record van de Alkmaarders dateerde uit 1977, toen met 9-2 werd gewonnen bij FC Amsterdam. Voor Heerenveen was het de eerste keer dat de club in het betaalde voetbal negen treffers incasseerde.

Troy Parrott scoorde liefst vier keer. Voor de Ierse spits waren het zijn eerste doelpunten voor AZ, dat hem in de zomer overnam van Excelsior. Parrott deelt nu de eerste plaats op de topscorerslijst van de Eredivisie met PSV'er Hirving Lozano.

AZ staat met 13 punten uit vijf duels stevig op de tweede plaats. Koploper PSV is nog zonder puntenverlies.

Geen vat meer

Sven Mijnans opende al in de vijfde minuut de score voor AZ. De middenvelder draaide zich knap vrij rond het zestienmetergebied en schoot via de binnenkant van de paal raak. Luuk Brouwers kopte Heerenveen in de negentiende minuut vanuit een vrije trap langszij. Dat betekende het eerste tegendoelpunt van AZ dit seizoen in de Eredivisie.

Daarna was het de beurt aan Parrott. Op aangeven van Ibrahim Sadiq schoot de aanvaller halverwege de eerste helft de 2-1 binnen. Kort na de pauze gebeurde nagenoeg hetzelfde. Opnieuw gaf Sadiq de bal vanaf de rechterkant laag voor en werkte Parrott af.

Sc Heerenveen had vervolgens totaal geen vat meer op de aanvallers van AZ. Clasie stelde Parrott in de 50e minuut in staat zijn derde doelpunt te maken en in de 56e minuut, nadat Wouter Goes de bal bij hem had bezorgd, scoorde Parrott opnieuw (5-1). Sadiq bekroonde een goede wedstrijd ook nog met een doelpunt. Invaller Mexx Meerdink maakte de 7-1 en ook Kristijan Belic en Zico Buurmeester, ook allebei invallers, scoorden nog (9-1). Het tiende doelpunt bleef Heerenveen bespaard.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

1 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

5 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

5 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

8 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

9 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

11 uur geleden