AZ boekt tegen Heerenveen grootste zege ooit (9-1) in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de grootste overwinning uit de clubgeschiedenis behaald. De Alkmaarders versloegen sc Heerenveen met liefst 9-1. Het record van de Alkmaarders dateerde uit 1977, toen met 9-2 werd gewonnen bij FC Amsterdam. Voor Heerenveen was het de eerste keer dat de club in het betaalde voetbal negen treffers incasseerde.
Troy Parrott scoorde liefst vier keer. Voor de Ierse spits waren het zijn eerste doelpunten voor AZ, dat hem in de zomer overnam van Excelsior. Parrott deelt nu de eerste plaats op de topscorerslijst van de Eredivisie met PSV'er Hirving Lozano.
AZ staat met 13 punten uit vijf duels stevig op de tweede plaats. Koploper PSV is nog zonder puntenverlies.
Geen vat meer
Sven Mijnans opende al in de vijfde minuut de score voor AZ. De middenvelder draaide zich knap vrij rond het zestienmetergebied en schoot via de binnenkant van de paal raak. Luuk Brouwers kopte Heerenveen in de negentiende minuut vanuit een vrije trap langszij. Dat betekende het eerste tegendoelpunt van AZ dit seizoen in de Eredivisie.
Daarna was het de beurt aan Parrott. Op aangeven van Ibrahim Sadiq schoot de aanvaller halverwege de eerste helft de 2-1 binnen. Kort na de pauze gebeurde nagenoeg hetzelfde. Opnieuw gaf Sadiq de bal vanaf de rechterkant laag voor en werkte Parrott af.
Sc Heerenveen had vervolgens totaal geen vat meer op de aanvallers van AZ. Clasie stelde Parrott in de 50e minuut in staat zijn derde doelpunt te maken en in de 56e minuut, nadat Wouter Goes de bal bij hem had bezorgd, scoorde Parrott opnieuw (5-1). Sadiq bekroonde een goede wedstrijd ook nog met een doelpunt. Invaller Mexx Meerdink maakte de 7-1 en ook Kristijan Belic en Zico Buurmeester, ook allebei invallers, scoorden nog (9-1). Het tiende doelpunt bleef Heerenveen bespaard.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
19 uur geleden