Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ boekt tegen Fortuna eerste zege in een maand in Eredivisie

AZ boekt tegen Fortuna eerste zege in een maand in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de aansluiting gevonden met de onderkant van de subtop. De Alkmaarders versloegen het laaggeklasseerde Fortuna Sittard met 2-1. AZ staat nu achtste met 20 punten, dat zijn 6 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Fortuna Sittard blijft voorlaatste met 9 punten. De ploeg van coach Sjors Ultee heeft nu vijf duels op rij verloren.

AZ, dat eind oktober voor het laatst won in de competitie, en Fortuna zouden elkaar eigenlijk in augustus al treffen. Dat duel werd toen op verzoek van AZ verplaatst om zich zo optimaal mogelijk te kunnen voorbereiden op het treffen met Celtic in de voorronde van de Europa League.

Fortuna nam in het AFAS Stadion, waar AZ voor de 250e keer voetbalde in de Eredivisie, al vroeg de leiding. Uit een hoekschop kopte Zian Flemming de bal hard richting doel. Keeper Peter Vindahl Jensen kon nog redden, maar was op de rebound van Flemming kansloos. Flemming stond helemaal vrij omdat zijn bewaker Pantelis Hatzidiakos door een slim gezet blok zijn tegenstander niet kon volgen. Na zijn doelpunt haalde oud-Ajacied Flemming een briefje uit zijn sok met daarop de tekst 'Sporten is gezond'. Daarmee wilde hij aangeven het niet eens te zijn met het besluit van het kabinet om alle amateursport in Nederland na 17.00 uur stil te leggen vanwege de coronacijfers.

Achtervolging

Na puntenverlies tegen Feyenoord (1-0), NEC (1-1) en Vitesse (0-0), moest het elftal van trainer Pascal Jansen opnieuw in de achtervolging. Jesper Karlsson testte doelman Yanick van Osch twee keer een beetje, maar verder werd AZ niet echt gevaarlijk. De verdiende gelijkmaker viel toch nog voor de rust. Na een goede voorzet vanaf rechts van Dani de Wit, kopte Vangelis Pavlidis in de 41e minuut raak.

In de slotminuten voor rust was AZ al een paar keer in de buurt van een voorsprong. De 2-1 viel uiteindelijk in de beginfase van de tweede helft. Van Osch kon een bij hem wegdraaiend schot van Karlsson in de 51e minuut niet keren.

AZ bleef de betere ploeg, maar liet na de beslissing te forceren. Fortuna was aan de andere kant vrij machteloos en kon een nieuwe nederlaag niet voorkomen.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

2 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

2 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

3 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

18 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

20 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

21 uur geleden