AZ boekt tegen Fortuna eerste zege in een maand in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de aansluiting gevonden met de onderkant van de subtop. De Alkmaarders versloegen het laaggeklasseerde Fortuna Sittard met 2-1. AZ staat nu achtste met 20 punten, dat zijn 6 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Fortuna Sittard blijft voorlaatste met 9 punten. De ploeg van coach Sjors Ultee heeft nu vijf duels op rij verloren.
AZ, dat eind oktober voor het laatst won in de competitie, en Fortuna zouden elkaar eigenlijk in augustus al treffen. Dat duel werd toen op verzoek van AZ verplaatst om zich zo optimaal mogelijk te kunnen voorbereiden op het treffen met Celtic in de voorronde van de Europa League.
Fortuna nam in het AFAS Stadion, waar AZ voor de 250e keer voetbalde in de Eredivisie, al vroeg de leiding. Uit een hoekschop kopte Zian Flemming de bal hard richting doel. Keeper Peter Vindahl Jensen kon nog redden, maar was op de rebound van Flemming kansloos. Flemming stond helemaal vrij omdat zijn bewaker Pantelis Hatzidiakos door een slim gezet blok zijn tegenstander niet kon volgen. Na zijn doelpunt haalde oud-Ajacied Flemming een briefje uit zijn sok met daarop de tekst 'Sporten is gezond'. Daarmee wilde hij aangeven het niet eens te zijn met het besluit van het kabinet om alle amateursport in Nederland na 17.00 uur stil te leggen vanwege de coronacijfers.
Achtervolging
Na puntenverlies tegen Feyenoord (1-0), NEC (1-1) en Vitesse (0-0), moest het elftal van trainer Pascal Jansen opnieuw in de achtervolging. Jesper Karlsson testte doelman Yanick van Osch twee keer een beetje, maar verder werd AZ niet echt gevaarlijk. De verdiende gelijkmaker viel toch nog voor de rust. Na een goede voorzet vanaf rechts van Dani de Wit, kopte Vangelis Pavlidis in de 41e minuut raak.
In de slotminuten voor rust was AZ al een paar keer in de buurt van een voorsprong. De 2-1 viel uiteindelijk in de beginfase van de tweede helft. Van Osch kon een bij hem wegdraaiend schot van Karlsson in de 51e minuut niet keren.
AZ bleef de betere ploeg, maar liet na de beslissing te forceren. Fortuna was aan de andere kant vrij machteloos en kon een nieuwe nederlaag niet voorkomen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
14 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
20 uur geleden