AZ boekt tegen Fortuna eerste zege in een maand in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de aansluiting gevonden met de onderkant van de subtop. De Alkmaarders versloegen het laaggeklasseerde Fortuna Sittard met 2-1. AZ staat nu achtste met 20 punten, dat zijn 6 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Fortuna Sittard blijft voorlaatste met 9 punten. De ploeg van coach Sjors Ultee heeft nu vijf duels op rij verloren.
AZ, dat eind oktober voor het laatst won in de competitie, en Fortuna zouden elkaar eigenlijk in augustus al treffen. Dat duel werd toen op verzoek van AZ verplaatst om zich zo optimaal mogelijk te kunnen voorbereiden op het treffen met Celtic in de voorronde van de Europa League.
Fortuna nam in het AFAS Stadion, waar AZ voor de 250e keer voetbalde in de Eredivisie, al vroeg de leiding. Uit een hoekschop kopte Zian Flemming de bal hard richting doel. Keeper Peter Vindahl Jensen kon nog redden, maar was op de rebound van Flemming kansloos. Flemming stond helemaal vrij omdat zijn bewaker Pantelis Hatzidiakos door een slim gezet blok zijn tegenstander niet kon volgen. Na zijn doelpunt haalde oud-Ajacied Flemming een briefje uit zijn sok met daarop de tekst 'Sporten is gezond'. Daarmee wilde hij aangeven het niet eens te zijn met het besluit van het kabinet om alle amateursport in Nederland na 17.00 uur stil te leggen vanwege de coronacijfers.
Achtervolging
Na puntenverlies tegen Feyenoord (1-0), NEC (1-1) en Vitesse (0-0), moest het elftal van trainer Pascal Jansen opnieuw in de achtervolging. Jesper Karlsson testte doelman Yanick van Osch twee keer een beetje, maar verder werd AZ niet echt gevaarlijk. De verdiende gelijkmaker viel toch nog voor de rust. Na een goede voorzet vanaf rechts van Dani de Wit, kopte Vangelis Pavlidis in de 41e minuut raak.
In de slotminuten voor rust was AZ al een paar keer in de buurt van een voorsprong. De 2-1 viel uiteindelijk in de beginfase van de tweede helft. Van Osch kon een bij hem wegdraaiend schot van Karlsson in de 51e minuut niet keren.
AZ bleef de betere ploeg, maar liet na de beslissing te forceren. Fortuna was aan de andere kant vrij machteloos en kon een nieuwe nederlaag niet voorkomen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
17 uur geleden