AZ - Ajax en PSV - Feyenoord in de Eredivisie
ALKMAAR/EINDHOVEN (ANP) - In de Eredivisie staan vandaag twee wedstrijden op het programma die het predicaat ‘topper’ verdienen. Het is Super Sunday met AZ - Ajax en PSV - Feyenoord.
Landskampioen Ajax verdedigt vanaf 16.45 uur de koppositie in Alkmaar. Onder de nieuwe trainer Alfred Schreuder werden de eerste zes competitiewedstrijden gewonnen. Ajax ging dinsdag wel vrij kansloos onderuit tegen Liverpool (2-1) in de Champions League. AZ is ook nog ongeslagen in de Eredivisie, met vier overwinningen en twee gelijke spelen.
PSV kwam donderdag niet in actie tegen Arsenal in Londen vanwege het overlijden van de Britse koningin Elizabeth. Toch beleefde de club uit Eindhoven geen rustige voorbereiding op het thuisduel met Feyenoord, aanvang 14.30. Directeur voetbalzaken John de Jong stapte vrijdag op omdat hij geen vertrouwen meer geniet van de raad van commissarissen. PSV heeft een achterstand van 3 punten op Ajax. Feyenoord staat tweede met 2 punten minder dan de lijstaanvoerder.
Feyenoord versloeg donderdag Sturm Graz in de Europa League (6-0).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
15 uur geleden