AZ-aanvaller Evjen onzeker voor uitduel met Vitesse
ALKMAAR (ANP) - Het is onzeker of AZ-aanvaller Håkon Evjen zondagavond kan meedoen in de uitwedstrijd tegen Vitesse. De Noor kreeg donderdag in Tsjechië tijdens het Europese duel met FK Jablonec (1-1) een stevige tik te verwerken. Hij viel na een uur aangeslagen uit.
"Daar moeten we nog even goed naar kijken, want hij werd flink geraakt, had veel pijn en had echt last", liet AZ-trainer Pascal Jansen weten. Evjen bracht vlak voor de rust de gelijkmaker op zijn naam. Mede daardoor verzekerde de Alkmaarse club zich van een plaats in de achtste finales van de Conference League.
"We moeten verder nog de balans opmaken over de fitheid van de ploeg, maar vooralsnog ziet het er aardig uit", gaf Jansen te kennen.
Sterk
Vitesse kwam donderdagavond in de Europese uitwedstrijd tegen Stade Rennes na een achterstand van 3-1 sterk terug tot 3-3. Daardoor is de Arnhemse ploeg nog in de race voor de tweede plek in de poule.
"Ik zag het woord stuntploeg voorbijkomen en dat vind ik heel treffend voor de fase waarin Vitesse verkeert", merkte Jansen op. "Ze hebben gestunt tegen Tottenham en tegen Stade Rennes knokken ze zich van 3-1 achter naar 3-3. Ook in de Eredivisie hebben we gezien dat zij een enorme vechtploeg hebben."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
10 uur geleden