AZ-aanvaller Evjen onzeker voor uitduel met Vitesse
ALKMAAR (ANP) - Het is onzeker of AZ-aanvaller Håkon Evjen zondagavond kan meedoen in de uitwedstrijd tegen Vitesse. De Noor kreeg donderdag in Tsjechië tijdens het Europese duel met FK Jablonec (1-1) een stevige tik te verwerken. Hij viel na een uur aangeslagen uit.
"Daar moeten we nog even goed naar kijken, want hij werd flink geraakt, had veel pijn en had echt last", liet AZ-trainer Pascal Jansen weten. Evjen bracht vlak voor de rust de gelijkmaker op zijn naam. Mede daardoor verzekerde de Alkmaarse club zich van een plaats in de achtste finales van de Conference League.
"We moeten verder nog de balans opmaken over de fitheid van de ploeg, maar vooralsnog ziet het er aardig uit", gaf Jansen te kennen.
Sterk
Vitesse kwam donderdagavond in de Europese uitwedstrijd tegen Stade Rennes na een achterstand van 3-1 sterk terug tot 3-3. Daardoor is de Arnhemse ploeg nog in de race voor de tweede plek in de poule.
"Ik zag het woord stuntploeg voorbijkomen en dat vind ik heel treffend voor de fase waarin Vitesse verkeert", merkte Jansen op. "Ze hebben gestunt tegen Tottenham en tegen Stade Rennes knokken ze zich van 3-1 achter naar 3-3. Ook in de Eredivisie hebben we gezien dat zij een enorme vechtploeg hebben."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
18 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden