
Avondvierdaagse Kika- KWF Walk & Run gaat door
HEINKENSZAND - Stichting Heinkenszandse KiKa-KWF Walk & Run houdt volgende week de ‘Heinkenszandse’ avondvierdaagse. ‘Omdat we dit jaar minder vrijwilligers hebben en normaal gesproken al begin januari beginnen met de organisatie, zetten we alle zeilen bij om alles rond te krijgen’, aldus de organisatie, die nog wel vrijwilligers kan gebruiken.
Er kan vanaf maandag de hele week alleen gewandeld worden. Op woensdag is er geen kidsrun en geen run.
Kinderen van de Heinkenszandse basisscholen starten vanaf school, zodat er zoveel mogelijk in bubbels kan worden gelopen. Voor de kinderen die niet op de Heinkenszandse scholen zitten en voor andere deelnemers is de start bij de Stenge. Er wordt tussen 18.00 en 18.30 uur gestart, zodat de start verspreid is. Nadat de tocht gelopen is kan het gestempelde deelnamekaartje buiten bij de Stenge in een bus worden gegooid.
Er kan alleen via de website worden ingeschreven. Voor de schoolkinderen sluit de inschrijving op vrijdag 1 april om 22.00 uur. Er worden geen sponsorbijdragen opgehaald. Er is geen herdenking op maandag en geen grote afsluiting op vrijdag. ‘Dit alles om te voorkomen dat er veel deelnemers kort op elkaar lopen.’
Er zijn routes van 5 en 10 kilometer die door pijlen zijn uitgezet voor de schoolkinderen. ‘Wil je 15 kilometer lopen dan kun je de 5 en 10 kilometer samen lopen. Er kan ook per dag worden ingeschreven.’ Wat wel blijft, is elke dag een traktatie onderweg. ‘En op vrijdag, in het kader van “Borsele drinkt water”, een speciale traktatie! Er zijn ook diverse andere acties in de avondvierdaagseweek.’
Rolstoeldriedaagse
De rolstoeldriedaagse is uitgesteld tot 31 mei tot en met 2 juni. Dit is de week van de landelijke avondvierdaagse. ‘We hopen dan eindelijk weer eens op stap te kunnen met de mensen van de kleinschalige woningen en andere locaties.’
De organisatie gaat ervanuit in 2023 weer een complete Walk & Run te kunnen organiseren. ‘Met hopelijk ook een hogere opbrengst voor KiKa en KWF Kankerbestrijding dan dat het dit jaar zal zijn. Vind je het leuk om ons te komen helpen? Meld je dan aan bij onze organisatie, als vrijwilliger of bestuurslid.’ Kijk voor meer informatie op www.heinkenszandsewalkandrun.nl of mail naar: [email protected].
Meer uit Beveland
Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
2 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
4 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
17 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
19 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
20 uur geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
20 uur geledenBORSELE - Hoe moet het landschap tussen uw dorp en het Sloegebied eruitzien in de toekomst? Die vraag staat centraal in het participatietraject voor de Sloerandzone, waar inwoners van de gemeente Borsele nog tot 14 juli over mee kunnen denken via het platform www.praatmee.borsele.nl.
22 uur geleden