Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoverkopen opnieuw gestegen in de EU

Autoverkopen opnieuw gestegen in de EU

BRUSSEL (ANP) - Autofabrikanten hebben in juli ruim 15 procent meer personenauto's in de Europese Unie verkocht dan in dezelfde maand vorig jaar. In totaal werden er meer dan 851.000 auto's op kenteken gezet, maakte de Europese brancheorganisatie ACEA bekend. Het gaat om de twaalfde maand van groei op rij.

Vorig jaar stonden de verkopen zwaar onder druk doordat er een tekort was aan onderdelen zoals chips tijdens de coronaperiode. Die toeleveringsproblemen zijn nu opgelost, waardoor er fors meer auto's kunnen worden afgeleverd.

Volgens ACEA lieten vrijwel alle markten groei zien vorige maand, inclusief de vier grote autolanden, Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje. In de eerste zes maanden van het jaar werden er 6,3 miljoen auto's verkocht in de EU. Dat betekent een stijging van bijna 18 procent vergeleken met de eerste helft van vorig jaar.

Volledig elektrisch

Het marktaandeel van volledig elektrische auto's groeide in juli tot 13,6 procent. Een jaar eerder was dit nog geen 10 procent. Benzineauto's en diesels zijn echter nog altijd goed voor de helft van alle nieuwe verkopen. Ruim een derde van de verkochte auto's vorige maand was een hybride model, met zowel een elektrische motor als een verbrandingsmotor.

Volkswagen Group, waar ook merken als Audi, Skoda en Porsche onder vallen, is marktleider in de EU. In juli had het Duitse concern ruim 27 procent van de markt in handen. Stellantis, eigenaar van merken als Peugeot, Citroën, Opel en Fiat, volgde op de tweede plaats en was goed voor bijna 17 procent van alle autoverkopen. Daarna volgden Renault (10,6 procent), Hyundai (9,2 procent) en Toyota (6,8 procent).

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

14 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

16 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

18 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

18 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

21 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

1 dag geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

1 dag geleden