Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoverkopen in China voor tweede jaar op rij gedaald

Autoverkopen in China voor tweede jaar op rij gedaald

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van auto's in China is in 2019 voor het tweede jaar op rij gedaald. Een vertraging van de economische groei en de handelsoorlog met de Verenigde Staten zorgden ervoor dat minder Chinezen een nieuwe auto kochten.

In totaal werden in China 21 miljoen nieuwe auto's verkocht, maakte de Chinese vereniging voor personenauto's PCA bekend. Dat waren er 7,5 procent minder dan 2018. In dat jaar kromp 's werelds grootste automarkt voor het eerst in twintig jaar.

Lange tijd was China de groeimarkt bij uitstek voor grote automakers, die miljarden euro's staken om uit te breiden in het Aziatische land. Enkele buitenlandse concerns wijzigen nu hun koers. Zo verkoopt Peugeot-maker PSA zijn belang van 50 procent in een samenwerkingsverband dat auto's van zijn merk DS maakt in de Volksrepubliek. Suzuki trok zich in 2018 al terug uit China.

Meer uit Financieel

CNBC: Chinese webshop Temu stopt met producten verzenden naar VS

BOSTON (ANP) - De Chinese webshop Temu is gestopt met het verzenden van producten uit China naar de Verenigde Staten, meldt nieuwszender CNBC. Producten die de fastfashionwebwinkel voorheen rechtstreeks naar de VS verstuurde, worden voor Amerikaanse consumenten nu bestempeld als 'niet op voorraad'.

4 uur geleden
S&P 500-index behaalt langste winstreeks in ruim twintig jaar

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op Wall Street heeft vrijdag zijn langste winstreeks sinds november 2004 behaald. Dat China de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt, zorgde voor opluchting onder beleggers. Apple, dat een dag eerder met kwartaalresultaten kwam, behoorde tot de dalers.

4 uur geleden
Uber wil in 2026 zelfrijdende auto's aanbieden in Europa

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber wil volgend jaar zelfrijdende taxi's gaan aanbieden op zijn platform in Europa. De Amerikaanse taxidienst heeft een samenwerking aangekondigd voor de ontwikkeling van de robotaxi's met het Chinese Momenta, een ontwikkelaar van autonome rijtechnologieën.

4 uur geleden
AEX sluit flink hoger na toenadering China en VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Vooral het aandeel ING was erg in trek.

8 uur geleden
In vier maanden 26.000 banen weg bij federale overheid VS

WASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse federale overheid zijn sinds januari per saldo 26.000 banen verdwenen. Dat meldde het statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Arbeid in zijn banenrapport over april. In die maand gingen 9000 arbeidsplaatsen bij de federale overheid verloren.

10 uur geleden
VodafoneZiggo past strategie aan en rekent op lagere winst

UTRECHT (ANP) - De omzet en winst van VodafoneZiggo blijven dalen. In de jacht op betere resultaten heeft het gefuseerde telecombedrijf het aantal verschillende internetpakketten verlaagd, net als de prijzen ervan. "Hoewel deze stappen een impact hebben op onze financiële resultaten, ben ik ervan overtuigd dat dit plan ons in staat stelt om te blijven voldoen aan de behoeften van onze klanten in een uitdagende, maar veelbelovende markt", zegt financieel directeur Ritchy Drost in een toelichting.

10 uur geleden
Inflatie waarschijnlijk tijdelijk hoger door meivakantie en Pasen

DEN HAAG (ANP) - De hogere inflatie van april lijkt vooral een gevolg van Pasen en de meivakantie. Pasen viel vorig jaar in maart en de meivakantie vooral in mei, terwijl dit nu allebei (grotendeels) in april was. Daardoor waren afgelopen maand onder meer de prijzen van vliegtickets, hotelovernachtingen en bungalowparken hoger dan een jaar eerder, zeggen economen Aggie van Huisseling (ABN AMRO) en Hugo Erken (Rabobank).

11 uur geleden