Meer fietsers belandden vorig jaar op de spoedeisende hulp
AMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
Van alle fietsslachtoffers die vorig jaar werden behandeld op de SEH, was er bij ruim 14.000 patiënten sprake van licht of ernstig hersenletsel. VeiligheidNL zegt dat het dragen van een fietshelm het risico op dodelijk hoofdletsel met 71 procent en het risico op ernstig hoofdletsel met 60 procent kan verminderen bij een ongeluk. Daarom begon het kenniscentrum een campagne om het gebruik van een fietshelm te stimuleren.
Het aantal fietsslachtoffers met aanzienlijk letsel steeg in de afgelopen tien jaar met bijna een kwart. Volgens Mijntje Bakker, directeur van VeiligheidNL, kan het dragen van een helm het verschil maken: "Een botbreuk herstelt, maar hersenschade draag je vaak voor altijd mee", stelt ze.
Vorige week publiceerde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) cijfers over het aantal verkeersongelukken in 2025. Daarbij bleek dat het aantal verkeersdoden vorig jaar steeg. Fietsers waren de grootste groep onder de slachtoffers. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Vincent Karremans zegt dat de cijfers schrikbarend snel omhoog zijn gegaan: "Daarom gaan we aan de slag met een nieuwe veiligheidsaanpak, waarbij we de waarde van het dragen van een fietshelm extra benadrukken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geleden