Autoverkoop EU voor veertiende maand op rij omhoog in september
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in september verder gestegen, waarmee de verkopen nu al veertien maanden op rij toenemen. Dat meldde brancheorganisatie ACEA. In totaal werden er vorige maand 861.062 nieuwe auto's op kenteken gezet in de EU, een stijging van ruim 9 procent vergeleken met een jaar eerder.
In de eerste drie kwartalen van dit jaar kwam de verkoop uit op bijna 8 miljoen auto's, een toename van 17 procent vergeleken met een jaar eerder. In Nederland nam de verkoop sinds begin dit jaar met bijna 29 procent toe tot net geen 289.000 nieuwe auto's.
Vorig jaar stonden de verkopen zwaar onder druk doordat er een tekort was aan onderdelen zoals chips. Die toeleveringsproblemen zijn nu opgelost, waardoor er fors meer auto's kunnen worden afgeleverd. ACEA zegt wel dat het niveau van voor corona nog niet is bereikt, want in 2019 werden 10 miljoen nieuwe personenwagens verkocht in de EU.
Volledig elektrische auto's waren in september goed voor bijna 15 procent van de markt. Hybride auto's zijn goed voor meer dan 27 procent. Benzineauto's nemen 34 procent van de markt voor hun rekening en dieselauto's bijna 13 procent, aldus ACEA.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
12 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
2 uur geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
3 uur geleden