Autoverkoop EU voor veertiende maand op rij omhoog in september
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in september verder gestegen, waarmee de verkopen nu al veertien maanden op rij toenemen. Dat meldde brancheorganisatie ACEA. In totaal werden er vorige maand 861.062 nieuwe auto's op kenteken gezet in de EU, een stijging van ruim 9 procent vergeleken met een jaar eerder.
In de eerste drie kwartalen van dit jaar kwam de verkoop uit op bijna 8 miljoen auto's, een toename van 17 procent vergeleken met een jaar eerder. In Nederland nam de verkoop sinds begin dit jaar met bijna 29 procent toe tot net geen 289.000 nieuwe auto's.
Vorig jaar stonden de verkopen zwaar onder druk doordat er een tekort was aan onderdelen zoals chips. Die toeleveringsproblemen zijn nu opgelost, waardoor er fors meer auto's kunnen worden afgeleverd. ACEA zegt wel dat het niveau van voor corona nog niet is bereikt, want in 2019 werden 10 miljoen nieuwe personenwagens verkocht in de EU.
Volledig elektrische auto's waren in september goed voor bijna 15 procent van de markt. Hybride auto's zijn goed voor meer dan 27 procent. Benzineauto's nemen 34 procent van de markt voor hun rekening en dieselauto's bijna 13 procent, aldus ACEA.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
15 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
18 uur geleden