Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autosector doet het goed op groene Europese beurzen

Autosector doet het goed op groene Europese beurzen

AMSTERDAM (AFN) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met winst gesloten. Daarmee maakten ze de zware verliezen van eind vorige week weer wat goed. Met name de autosector deed het goed. Zo gingen bedrijven als het Frans-Italiaans-Amerikaanse Stellantis en Volkswagen flink omhoog. Ook toeleveranciers als bandenproducent Michelin en banden- en onderdelenfabrikant Continental gingen omhoog.

In Amsterdam ging de aandacht uit naar techinvesteerder Prosus. Die kwam met resultaten en won 0,5 procent. Het Zuid-Afrikaanse bedrijf profiteerde afgelopen boekjaar onder meer van de activiteiten op het gebied van maaltijdbezorging tijdens de coronapandemie. Prosus is een grote aandeelhouder van onder meer maaltijdbezorger Delivery Hero. Verder deed het bedrijf ook goede zaken met zijn andere e-commerce-activiteiten, waaronder het grote belang in het Chinese technologieconcern Tencent.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent in de plus op 723,77 punten. Vrijdag raakte de hoofdindex nog ruim 2 procent kwijt. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1044,30 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 1 procent.

Signify

Verlichtingsproducent Signify was de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een winst van 1,8 procent. Fintechbedrijf Adyen sloot de rij met een verlies van 1 procent.

Autobedrijven door heel Europa deden het goed. Stellantis steeg 3,3 procent in Parijs en Volkswagen ging in Frankfurt iets meer dan 3 procent omhoog. Porsche maakte een investering in accutechnologie bekend en werd 3,7 procent bekend. Bandenproducent en onderdelenmakers als Michelin, Pirelli en Continental stegen tot 4,5 procent.

Morrisons

In Londen maakte Morrisons een koerssprong van haast 35 procent. De Britse supermarktketen wees het overnamebod van de Amerikaanse investeerder Clayton Dubilier & Rice af. Volgens het bedrijf is het bod van omgerekend 6,4 miljard euro te laag. Morrisons is de op drie na grootste supermarktketen van het Verenigd Koninkrijk. De overnamespeculatie in de sector leidde ook tot koerswinsten bij concurrenten als Tesco en Sainsbury, die tot 3,9 procent stegen.

HSBC daalde 0,7 procent. De Britse bank verkoopt zijn noodlijdende Franse consumententak aan investeerder Cerberus voor een symbolisch bedrag van 1 euro. De transactie resulteert in een verlies voor belastingen van 2,3 miljard dollar voor HSBC.

De euro was 1,1910 waard tegen 1,1860 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,8 procent tot 72,90 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 74,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

1 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

1 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

2 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

2 uur geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

3 uur geleden