Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoscout24: prijs tweedehands auto stijgt naar recordhoogte

Autoscout24: prijs tweedehands auto stijgt naar recordhoogte

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands auto's zijn nog nooit zo duur geweest als momenteel. Gemiddeld kost een occasion nu 23.808 euro, bijna 4000 euro meer dan een jaar geleden, meldt online-autoplatform Autoscout24. Dat komt neer op een stijging van 20 procent.

In het afgelopen halfjaar werden occasions gemiddeld 1650 euro duurder, ofwel 7,5 procent. In dezelfde periode een jaar eerder bedroeg de groei 3 procent.

"Reden voor de prijsstijging is dat de vraag naar occasions nog steeds groter is dan het aanbod. Bovendien bleef de verkoop van nieuwe auto’s ook in het eerste halfjaar achter", meldt de site in een toelichting. Dat heeft te maken met een chiptekort, lange wachttijden en leveringsproblemen. Een gevolg hiervan is dat het aanbod gebruikte auto's steeds meer slinkt.

Piek bereikt

Volgens AutoScout24 zoeken consumenten het meest naar een Volkswagen Golf, de VW Polo en de Audi A3. De Tesla Model S, de Audi e-Tron, de Tesla Model 3, Renault ZOE en de Porsche Taycan zijn de meest gezochte elektrische auto’s.

Ook brancheorganisatie BOVAG ziet de aanhoudende prijsstijgingen. "Ten eerste missen we honderdduizenden nieuwe auto's, we hebben de afgelopen jaren echt fors minder verkocht dan het langjarig gemiddelde. Nieuwe auto's heb je nodig als instroom op de occasionmarkt", legt een woordvoerder uit. Hij denkt echter wel dat de piek van de prijsstijgingen nu bereikt is. "Het kan niet veel hoger, jong gebruikt nadert de prijs van nieuw."

Om het tekort op te vangen haalden autobedrijven meer gebruikte auto's uit voornamelijk Duitsland. "Maar nu zie je de import weer dalen omdat het aanbod daar ook begint op te drogen. Dat werkt ook prijsopdrijvend", vertelt de zegsman. Volgens hem halen autohandelaren hun occasions inmiddels uit heel West-Europa en het Oostblok.

Meer uit Financieel

Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

5 minuten geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

22 minuten geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

52 minuten geleden
Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

1 uur geleden
Spanje onderzoekt X, Meta en TikTok om AI-kindermisbruikmateriaal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.

1 uur geleden
Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

2 uur geleden