Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber
LONDEN (ANP) - Bij de aankomende Britse parlementsverkiezingen blijken in zeker elf kiesdistricten kandidaten aangemeld te zijn die de naam gebruiken van een populaire youtuber. De politie zegt daar al een melding van te hebben gehad en de zaak te bekijken, bericht Sky News.
De kandidaten doen mee onder de naam van Niko Omilana, een youtuber met meer dan 7 miljoen volgers. Die verklaarde onlangs in een filmpje dat hij zelf premier wil worden. De youtuber zei dat hij de huidige minister-president Rishi Sunak "volledig wil verwijderen uit de politieke wereld".
De youtuber staat bekend om zijn opmerkelijke stunts en deed in 2021 mee aan de burgemeestersverkiezing in Londen. Daar kreeg hij bijna 50.000 stemmen en was daarmee de populairste onafhankelijke kandidaat. Hij maakte in het filmpje bekend dit keer in het hele land met Niko Omilana-kandidaten te willen meedoen.
Celstraf
De actie trekt nu de aandacht van de autoriteiten. De kiescommissie zegt volgens Sky News dat dezelfde persoon in meerdere kiesdistricten is aangemeld als kandidaat. Dat is tegen de regels, omdat mensen zich maar in één district kandidaat mogen stellen voor een parlementszetel.
Verschillende politiekorpsen bevestigen dat de zaak bij hen onder de aandacht is gebracht. De gemeente Coventry waarschuwt dat kandidaten die valse informatie opgeven een forse boete of een celstraf kunnen krijgen.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
8 uur geleden