Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber

Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber

LONDEN (ANP) - Bij de aankomende Britse parlementsverkiezingen blijken in zeker elf kiesdistricten kandidaten aangemeld te zijn die de naam gebruiken van een populaire youtuber. De politie zegt daar al een melding van te hebben gehad en de zaak te bekijken, bericht Sky News.

De kandidaten doen mee onder de naam van Niko Omilana, een youtuber met meer dan 7 miljoen volgers. Die verklaarde onlangs in een filmpje dat hij zelf premier wil worden. De youtuber zei dat hij de huidige minister-president Rishi Sunak "volledig wil verwijderen uit de politieke wereld".

De youtuber staat bekend om zijn opmerkelijke stunts en deed in 2021 mee aan de burgemeestersverkiezing in Londen. Daar kreeg hij bijna 50.000 stemmen en was daarmee de populairste onafhankelijke kandidaat. Hij maakte in het filmpje bekend dit keer in het hele land met Niko Omilana-kandidaten te willen meedoen.

Celstraf

De actie trekt nu de aandacht van de autoriteiten. De kiescommissie zegt volgens Sky News dat dezelfde persoon in meerdere kiesdistricten is aangemeld als kandidaat. Dat is tegen de regels, omdat mensen zich maar in één district kandidaat mogen stellen voor een parlementszetel.

Verschillende politiekorpsen bevestigen dat de zaak bij hen onder de aandacht is gebracht. De gemeente Coventry waarschuwt dat kandidaten die valse informatie opgeven een forse boete of een celstraf kunnen krijgen.

Meer uit Buitenland

Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

3 minuten geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

24 minuten geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

29 minuten geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

31 minuten geleden
Sancties VS tegen Iraanse topfunctionarissen en banknetwerken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".

35 minuten geleden
Von der Leyen: Groenland kan politiek en financieel op EU rekenen

LIMASSOL (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Limassol. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.

42 minuten geleden
Rechter VS: vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil onterecht

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een overwinning behaald in de zaak rond de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil. Het hof van beroep heeft geoordeeld dat Khalil niet had mogen worden vrijgelaten. Daardoor zou hij nu opnieuw kunnen worden opgepakt.

51 minuten geleden