Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber

Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber

LONDEN (ANP) - Bij de aankomende Britse parlementsverkiezingen blijken in zeker elf kiesdistricten kandidaten aangemeld te zijn die de naam gebruiken van een populaire youtuber. De politie zegt daar al een melding van te hebben gehad en de zaak te bekijken, bericht Sky News.

De kandidaten doen mee onder de naam van Niko Omilana, een youtuber met meer dan 7 miljoen volgers. Die verklaarde onlangs in een filmpje dat hij zelf premier wil worden. De youtuber zei dat hij de huidige minister-president Rishi Sunak "volledig wil verwijderen uit de politieke wereld".

De youtuber staat bekend om zijn opmerkelijke stunts en deed in 2021 mee aan de burgemeestersverkiezing in Londen. Daar kreeg hij bijna 50.000 stemmen en was daarmee de populairste onafhankelijke kandidaat. Hij maakte in het filmpje bekend dit keer in het hele land met Niko Omilana-kandidaten te willen meedoen.

Celstraf

De actie trekt nu de aandacht van de autoriteiten. De kiescommissie zegt volgens Sky News dat dezelfde persoon in meerdere kiesdistricten is aangemeld als kandidaat. Dat is tegen de regels, omdat mensen zich maar in één district kandidaat mogen stellen voor een parlementszetel.

Verschillende politiekorpsen bevestigen dat de zaak bij hen onder de aandacht is gebracht. De gemeente Coventry waarschuwt dat kandidaten die valse informatie opgeven een forse boete of een celstraf kunnen krijgen.

Meer uit Buitenland

Proces vrouw Spaanse premier toch geschrapt, meer onderzoek nodig

MADRID (ANP) - Het proces tegen Begoña Gómez, de echtgenote van de Spaanse premier Pedro Sánchez, gaat voorlopig toch niet door. Zij zou terechtstaan voor het verduisteren van publiek geld, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat het daar nog te vroeg voor is. Er is eerst meer onderzoek nodig.

17 minuten geleden
VS volgens Mexico niet betrokken bij dood kartelbaas

MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten waren niet betrokken bij de dood van de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag.

19 minuten geleden
Venezuela eist bij VN onmiddellijke vrijlating Maduro

GENÈVE (ANP/AFP) - De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil heeft maandag bij de Verenigde Naties de onmiddellijke vrijlating van Nicolás Maduro geëist. Maduro werd als president begin dit jaar gevangengenomen door de Amerikanen bij een militaire operatie.

1 uur geleden
Premier Australië steunt schrappen Andrew uit lijn troonopvolging

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.

2 uur geleden
Man valt Jehova's getuigen aan met mes in Duitsland

WÜRZBURG (ANP/DPA) - Een man heeft drie Jehova's getuigen aangevallen met een mes bij een treinstation in het Duitse Würzburg. Volgens de politie raakten de drie mannen lichtgewond. Voorbijgangers, waaronder een politieagent in burgerkleding, wisten de dader te overmeesteren.

3 uur geleden
Brussel: Hongarije moet akkoord EU-lening voor Kyiv respecteren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt dat Hongarije het politieke besluit van de EU-leiders over de EU-lening voor Oekraïne moet respecteren. Alle EU-leiders zijn eind december akkoord gegaan met die lening ter waarde van 90 miljard euro, ook de Hongaarse premier Viktor Orbán, benadrukte de woordvoerder van de Commissie.

3 uur geleden
Internationaal Strafhof onderzoekt bewijs voor vervolging Duterte

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag is begonnen met hoorzittingen om te bepalen of er genoeg bewijs is om een zaak te beginnen tegen de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte. Vanwege zijn gezondheid is Duterte zelf niet aanwezig in de rechtbank.

4 uur geleden