Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber
LONDEN (ANP) - Bij de aankomende Britse parlementsverkiezingen blijken in zeker elf kiesdistricten kandidaten aangemeld te zijn die de naam gebruiken van een populaire youtuber. De politie zegt daar al een melding van te hebben gehad en de zaak te bekijken, bericht Sky News.
De kandidaten doen mee onder de naam van Niko Omilana, een youtuber met meer dan 7 miljoen volgers. Die verklaarde onlangs in een filmpje dat hij zelf premier wil worden. De youtuber zei dat hij de huidige minister-president Rishi Sunak "volledig wil verwijderen uit de politieke wereld".
De youtuber staat bekend om zijn opmerkelijke stunts en deed in 2021 mee aan de burgemeestersverkiezing in Londen. Daar kreeg hij bijna 50.000 stemmen en was daarmee de populairste onafhankelijke kandidaat. Hij maakte in het filmpje bekend dit keer in het hele land met Niko Omilana-kandidaten te willen meedoen.
Celstraf
De actie trekt nu de aandacht van de autoriteiten. De kiescommissie zegt volgens Sky News dat dezelfde persoon in meerdere kiesdistricten is aangemeld als kandidaat. Dat is tegen de regels, omdat mensen zich maar in één district kandidaat mogen stellen voor een parlementszetel.
Verschillende politiekorpsen bevestigen dat de zaak bij hen onder de aandacht is gebracht. De gemeente Coventry waarschuwt dat kandidaten die valse informatie opgeven een forse boete of een celstraf kunnen krijgen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
14 uur geleden