Autoriteiten VK bekijken verkiezingsactie populaire youtuber
LONDEN (ANP) - Bij de aankomende Britse parlementsverkiezingen blijken in zeker elf kiesdistricten kandidaten aangemeld te zijn die de naam gebruiken van een populaire youtuber. De politie zegt daar al een melding van te hebben gehad en de zaak te bekijken, bericht Sky News.
De kandidaten doen mee onder de naam van Niko Omilana, een youtuber met meer dan 7 miljoen volgers. Die verklaarde onlangs in een filmpje dat hij zelf premier wil worden. De youtuber zei dat hij de huidige minister-president Rishi Sunak "volledig wil verwijderen uit de politieke wereld".
De youtuber staat bekend om zijn opmerkelijke stunts en deed in 2021 mee aan de burgemeestersverkiezing in Londen. Daar kreeg hij bijna 50.000 stemmen en was daarmee de populairste onafhankelijke kandidaat. Hij maakte in het filmpje bekend dit keer in het hele land met Niko Omilana-kandidaten te willen meedoen.
Celstraf
De actie trekt nu de aandacht van de autoriteiten. De kiescommissie zegt volgens Sky News dat dezelfde persoon in meerdere kiesdistricten is aangemeld als kandidaat. Dat is tegen de regels, omdat mensen zich maar in één district kandidaat mogen stellen voor een parlementszetel.
Verschillende politiekorpsen bevestigen dat de zaak bij hen onder de aandacht is gebracht. De gemeente Coventry waarschuwt dat kandidaten die valse informatie opgeven een forse boete of een celstraf kunnen krijgen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
2 uur geleden