Autoriteit Gaza: 50.000 doden door aanvallen sinds oktober 2023
RAFAH/CAÏRO (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds oktober 2023 meer dan 50.000 doden gevallen door Israëlische bombardementen en grondaanvallen. Het ministerie van Gezondheid in de Gazastrook heeft dit zondag gemeld.
De cijfers komen van het door Hamas geleide ministerie en worden door onder andere hulporganisaties als betrouwbaar gezien. Waarschijnlijk ligt het werkelijke aantal doden nog hoger, zeggen waarnemers. De meeste slachtoffers zijn volgens hulpverleners en internationale organisaties vrouwen en kinderen.
Het ministerie maakt melding van 50.021 doden en 113.274 gewonden. Israël heeft zaterdag bewoners van delen van Rafah bevolen te vertrekken en is een grondoffensief begonnen. Bij luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag al 35 doden gevallen, meldde nieuwszender Al Jazeera. Onder de slachtoffers zijn een leider van Hamas, Salah al-Bardawil en zijn vrouw.
Einde bestand
Israël heeft een op 19 januari ingegaan bestand met de Palestijnse beweging Hamas afgelopen week opgezegd en voert weer aanvallen uit op de strook. Daarbij zijn sinds dinsdag toen het bestand ophield te bestaan meer dan 630 Palestijnen gedood.
Israël voert aanvallen uit op de Gazastrook na een aanval van voornamelijk Hamas-strijders op Israëlisch grondgebied op 7 oktober 2023. Daarbij vielen naar schatting 1200 doden en werden 250 mensen door Hamas ontvoerd.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.
10 minuten geledenKROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
32 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
1 uur geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
2 uur geleden