Autoriteit Gaza: 50.000 doden door aanvallen sinds oktober 2023
RAFAH/CAÏRO (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds oktober 2023 meer dan 50.000 doden gevallen door Israëlische bombardementen en grondaanvallen. Het ministerie van Gezondheid in de Gazastrook heeft dit zondag gemeld.
De cijfers komen van het door Hamas geleide ministerie en worden door onder andere hulporganisaties als betrouwbaar gezien. Waarschijnlijk ligt het werkelijke aantal doden nog hoger, zeggen waarnemers. De meeste slachtoffers zijn volgens hulpverleners en internationale organisaties vrouwen en kinderen.
Het ministerie maakt melding van 50.021 doden en 113.274 gewonden. Israël heeft zaterdag bewoners van delen van Rafah bevolen te vertrekken en is een grondoffensief begonnen. Bij luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag al 35 doden gevallen, meldde nieuwszender Al Jazeera. Onder de slachtoffers zijn een leider van Hamas, Salah al-Bardawil en zijn vrouw.
Einde bestand
Israël heeft een op 19 januari ingegaan bestand met de Palestijnse beweging Hamas afgelopen week opgezegd en voert weer aanvallen uit op de strook. Daarbij zijn sinds dinsdag toen het bestand ophield te bestaan meer dan 630 Palestijnen gedood.
Israël voert aanvallen uit op de Gazastrook na een aanval van voornamelijk Hamas-strijders op Israëlisch grondgebied op 7 oktober 2023. Daarbij vielen naar schatting 1200 doden en werden 250 mensen door Hamas ontvoerd.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
57 minuten geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
2 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
3 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
4 uur geleden