Automobilisten opgelet: Drukke avondspits verwacht vanwege felle regen
THOLEN - Het gaat vandaag regenen, en geen klein beetje ook. In de namiddag en avond wordt in het hele land behoorlijke buien verwacht. Automobilisten moeten tijdens de avondspits rekening houden met flinke vertragingen op de weg,
Woensdagochtend begint droog, maar de bewolking hangt al in de lucht. Tegen het einde van de ochtend vallen de eerste regendruppels in het westen van Nederland. In de loop van de middag verspreidt de regen zich over het hele land. “In totaal wordt 10 tot 15 millimeter neerslag verwacht”, aldus weerbureau Weeronline.
Donker en regenDaarnaast gaat het flink waaien. Vooral bij de kust worden krachtige windstoten tot 80 kilometer per uur verwacht. De wind zal later op de avond afnemen. Vanwege de wintertijd wordt het elke dag vroeg donker en de regen maakt het er niet makkelijker op voor weggebruikers. Het zicht kan flink beperkt worden.
Dit betekent dat het tijdens de avondspits moeilijk wordt om het overzicht goed te bewaren. De combinatie van duisternis en regen kan daarom woensdagavond tot aanzienlijke vertragingen op de weg leiden. Weeronline: “Als je woensdagavond de weg op moet, houd dan rekening met extra lange reistijden.” Het KNMI heeft (nog) geen code geel, oranje of rood afgekondigd voor de zware buien die over het land trekken.
Natte novemberNovember is erg nat begonnen. Op sommige weerstations in Noord-Holland en Zuid-Holland is al meer dan 100 millimeter regen gevallen, wat vergelijkbaar is met wat normaal gesproken in een hele maand valt. En de maand november is nog maar acht dagen onderweg.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
1 uur geledenTHOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.
5 uur geledenSCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.
9 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.
1 dag geledenTHOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.
2 dagen geleden