Automobilist rijdt in op Black Lives Matter-protest in New York
NEW YORK (ANP/AFP) - Een automobilist is vrijdag in New York ingereden op deelnemers aan een Black Lives Matter-demonstratie. Meerdere mensen zijn volgens een politiewoordvoerder gewond geraakt. "Een onbekend aantal aantal mensen is gewond geraakt. Ze zijn naar verschillende ziekenhuizen gebracht." De verwondingen zouden volgens de politie niet levensbedreigend zijn.
Het is volgens de politiewoordvoerder nog te vroeg om te zeggen of er sprake is van opzet of dat het om een verkeersongeval gaat. De bestuurder van de wagen is aangehouden.
Volgens nieuwszender ABC News waren op het moment van de aanrijding tussen de 40 en 50 demonstranten aanwezig op de plek van het ongeval. Ze waren volgens de nieuwszender de straat opgelopen en hadden de auto omsingeld. De wagen zou vervolgens op hen zijn ingereden en minstens zes van hen hebben verwond. ABC meldt dat de bestuurder een vrouw zou zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
5 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
7 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
9 uur geleden