Automobilist rijdt in op Black Lives Matter-protest in New York
NEW YORK (ANP/AFP) - Een automobilist is vrijdag in New York ingereden op deelnemers aan een Black Lives Matter-demonstratie. Meerdere mensen zijn volgens een politiewoordvoerder gewond geraakt. "Een onbekend aantal aantal mensen is gewond geraakt. Ze zijn naar verschillende ziekenhuizen gebracht." De verwondingen zouden volgens de politie niet levensbedreigend zijn.
Het is volgens de politiewoordvoerder nog te vroeg om te zeggen of er sprake is van opzet of dat het om een verkeersongeval gaat. De bestuurder van de wagen is aangehouden.
Volgens nieuwszender ABC News waren op het moment van de aanrijding tussen de 40 en 50 demonstranten aanwezig op de plek van het ongeval. Ze waren volgens de nieuwszender de straat opgelopen en hadden de auto omsingeld. De wagen zou vervolgens op hen zijn ingereden en minstens zes van hen hebben verwond. ABC meldt dat de bestuurder een vrouw zou zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
25 minuten geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".
2 uur geledenKYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.
2 uur geleden