Automobilist rijdt in op Black Lives Matter-protest in New York
NEW YORK (ANP/AFP) - Een automobilist is vrijdag in New York ingereden op deelnemers aan een Black Lives Matter-demonstratie. Meerdere mensen zijn volgens een politiewoordvoerder gewond geraakt. "Een onbekend aantal aantal mensen is gewond geraakt. Ze zijn naar verschillende ziekenhuizen gebracht." De verwondingen zouden volgens de politie niet levensbedreigend zijn.
Het is volgens de politiewoordvoerder nog te vroeg om te zeggen of er sprake is van opzet of dat het om een verkeersongeval gaat. De bestuurder van de wagen is aangehouden.
Volgens nieuwszender ABC News waren op het moment van de aanrijding tussen de 40 en 50 demonstranten aanwezig op de plek van het ongeval. Ze waren volgens de nieuwszender de straat opgelopen en hadden de auto omsingeld. De wagen zou vervolgens op hen zijn ingereden en minstens zes van hen hebben verwond. ABC meldt dat de bestuurder een vrouw zou zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
2 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, melden Amerikaanse media als CNN en de New York Times. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
45 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
3 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
4 uur geleden