Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Ford stijgt op Wall Street na afwenden nieuwe stakingen

Automaker Ford stijgt op Wall Street na afwenden nieuwe stakingen

NEW YORK (ANP) - Ford behoorde de laatste dag van de handelsweek tot de stijgers op de beurzen van New York. Het aandeel steeg 1,9 procent. De Amerikaanse vakbond UAW maakte bekend de staking bij een fabriek van de autofabrikant niet verder uit te breiden. Dat deed de bond wel bij fabrikanten General Motors (GM) en Stellantis. De stakingen begonnen vorige week vrijdag, nadat de onderhandelingen over een nieuwe cao-overeenkomst in een impasse zijn geraakt.

Met de uitbreiding van de stakingen bij Stellantis en GM leggen medewerkers van nog eens 38 fabrieken het werk neer. UAW-voorzitter Shawn Fain erkende vrijdag dat Ford "serieus is over het bereiken van een overeenkomst". Daarom ziet de bond bij dit bedrijf af van nieuwe stakingen. "Bij GM en Stellantis is het een ander verhaal", gaf Fain aan. GM daalde 0,4 procent, Stellantis steeg 0,1 procent. De UAW eist onder meer een loonsverhoging van 40 procent voor de werknemers van de drie autobouwers, die ook wel The Big Three uit Detroit worden genoemd. De autobedrijven boden iets boven de 20 procent aan, maar zonder de door de vakbond geëiste secundaire arbeidsvoorwaarden.

De Dow-Jonesindex sloot de handelsweek 0,3 procent lager af op 33.963,84 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4320,06 punten. De Nasdaq zakte 0,1 procent tot 13.211,81 punten. De techgraadmeter raakte in de afgelopen twee dagen meer dan 3 procent kwijt.

Activision Blizzard

Activision Blizzard steeg 1,7 procent. De Britse toezichthouder CMA liet vrijdag weten dat de overname van het gamebedrijf door softwareconcern Microsoft waarschijnlijk wordt goedgekeurd. Eerder kregen beide bedrijven nog geen toestemming van de Britten. Met de overeenkomst is 69 miljard dollar gemoeid. Mocht de deal doorgaan, dan is het de grootste ooit in de gamebranche. Microsoft verloor 0,8 procent.

Amazon zag de koerswinst van eerder op de dag verdampen, en eindigde 0,2 procent lager. Nieuwssite Politico meldde op basis van anonieme bronnen dat de Amerikaanse mededingingstoezichthouder FTC naar verwachting dinsdag een aanklacht indient tegen het webwinkelconcern. De details over de aanklacht zijn nog niet bekend, maar volgens Politico zou het kunnen gaan om het misbruik maken van de machtspositie door Amazon.

De euro was 1,0647 dollar waard, tegen 1,0662 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 90,34 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 93,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

2 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

3 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

3 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

3 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

4 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

5 uur geleden
Duitse inflatie sterk gestegen door hogere brandstofprijzen

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.

7 uur geleden