Automaker Ford stijgt op Wall Street na afwenden nieuwe stakingen
NEW YORK (ANP) - Ford behoorde de laatste dag van de handelsweek tot de stijgers op de beurzen van New York. Het aandeel steeg 1,9 procent. De Amerikaanse vakbond UAW maakte bekend de staking bij een fabriek van de autofabrikant niet verder uit te breiden. Dat deed de bond wel bij fabrikanten General Motors (GM) en Stellantis. De stakingen begonnen vorige week vrijdag, nadat de onderhandelingen over een nieuwe cao-overeenkomst in een impasse zijn geraakt.
Met de uitbreiding van de stakingen bij Stellantis en GM leggen medewerkers van nog eens 38 fabrieken het werk neer. UAW-voorzitter Shawn Fain erkende vrijdag dat Ford "serieus is over het bereiken van een overeenkomst". Daarom ziet de bond bij dit bedrijf af van nieuwe stakingen. "Bij GM en Stellantis is het een ander verhaal", gaf Fain aan. GM daalde 0,4 procent, Stellantis steeg 0,1 procent. De UAW eist onder meer een loonsverhoging van 40 procent voor de werknemers van de drie autobouwers, die ook wel The Big Three uit Detroit worden genoemd. De autobedrijven boden iets boven de 20 procent aan, maar zonder de door de vakbond geƫiste secundaire arbeidsvoorwaarden.
De Dow-Jonesindex sloot de handelsweek 0,3 procent lager af op 33.963,84 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4320,06 punten. De Nasdaq zakte 0,1 procent tot 13.211,81 punten. De techgraadmeter raakte in de afgelopen twee dagen meer dan 3 procent kwijt.
Activision Blizzard
Activision Blizzard steeg 1,7 procent. De Britse toezichthouder CMA liet vrijdag weten dat de overname van het gamebedrijf door softwareconcern Microsoft waarschijnlijk wordt goedgekeurd. Eerder kregen beide bedrijven nog geen toestemming van de Britten. Met de overeenkomst is 69 miljard dollar gemoeid. Mocht de deal doorgaan, dan is het de grootste ooit in de gamebranche. Microsoft verloor 0,8 procent.
Amazon zag de koerswinst van eerder op de dag verdampen, en eindigde 0,2 procent lager. Nieuwssite Politico meldde op basis van anonieme bronnen dat de Amerikaanse mededingingstoezichthouder FTC naar verwachting dinsdag een aanklacht indient tegen het webwinkelconcern. De details over de aanklacht zijn nog niet bekend, maar volgens Politico zou het kunnen gaan om het misbruik maken van de machtspositie door Amazon.
De euro was 1,0647 dollar waard, tegen 1,0662 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 90,34 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 93,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
6 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
8 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiƫle markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
11 uur geleden