Autofabrikanten helpen Japanse beurs vooruit
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag licht vooruit. Vooral de Japanse autofabrikanten deden goede zaken door de hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis. Ook hopen beleggers dat de ergste problemen in de autosector die worden veroorzaakt door het wereldwijde chiptekort, waarschijnlijk spoedig achter de rug zullen zijn. De versnelling van het vaccinatieprogramma in Japan zorgde eveneens voor optimisme over de heropening van de binnenlandse economie.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,5 procent hoger op 28.946,14 punten. Honda klom ruim 4 procent en Toyota steeg 2 procent tot een nieuw recordniveau. De beide autofabrikanten lieten wel weten hun productie in Maleisië tijdelijk te staken vanwege de lockdown in het land, die dinsdag begon. Concurrenten Mazda en Mitsubishi wonnen tot 4 procent. Ook de spoorwegbedrijven en luchtmaatschappijen behoorden tot de sterkste stijgers door de verwachting dat mensen weer meer zullen gaan reizen. West Japan Railway klom 7 procent en Japan Airlines won 3 procent.
De Chinese beurzen lieten verliezen zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 1 procent dankzij een sterker dan verwachte groei van de Australische economie in het eerste kwartaal. Het bruto binnenlands product van Australië groeide afgelopen kwartaal met 1,8 procent, terwijl economen hadden gerekend op een groei van 1,5 procent.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
20 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
3 uur geleden