Autofabrikant Hyundai gaat flink investeren
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse autofabrikant Hyundai gaat tientallen miljarden investeren. Een groot deel van omgerekend 46 miljard euro gaat naar bestaande activiteiten. De rest steekt het Zuid-Koreaanse bedrijf in nieuwe technologieën, zoals robottechnologie en vliegende auto’s.
Dat liet Hyundai weten tijdens een investeerdersbijeenkomst. De producent van de Sonata Sedan en de Palisade heeft de ambitie om in 2025 de derde verkoper te zijn van op elektriciteit of waterstof aangedreven auto’s. Het bedrijf wil tegen die tijd jaarlijks zo'n 560.000 elektrische en 110.000 waterstofauto’s verkopen.
Hyundai volgt concurrenten zoals Volkswagen, die ook grote investeringen hebben aangekondigd in auto’s op elektriciteit en met weinig uitstoot. Als de investering uitpakt als gepland, zal Hyundai 5 procent van de wereldwijde automarkt in handen hebben, verwacht de onderneming. Nu is dat 4 procent.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
8 uur geleden